top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

O udržení se Slavií


V závěrečném utkání základní části Extraligy se Pragovka na svém domácím hřišti utkala se Zlínem. Souboj 7. a 8. mužstva přineslo za slunečného počasí velmi pohledné ragby, ve kterém diváci viděli celkem deset pětek.


O devět z nich se postarali domácí ragbisté Pragy, kteří se vedení ujal v desáté minutě a od té doby o už nepustili. Po poločase 33:13 domácí tým kontroloval vedení a po vítězné druhé půli se skóre na výsledkové tabuli ustálilo na hodnotách 55:13. Záznam z utkání je možné shlédnout na Facebookové stránce klubu (není vyžadována registrace).


Zajímavostí utkání byl i cermoniál, ke kterému došlo během poločasové přestávky. Jménem klubu RC Praga Praha ocenil jeho prezident Luděk Kudláček dvě klubové legendy. U příležitosti letošního očekávaného jubilea, 90. narozenin, obdržel dárkový koš Miloslav Hradec (na fotografii níže vlevo). Dále byl potom na Tabuli cti Pragy, tzv. Honoured, uveden bývalý trenér Pragy i národního týmu, pan Milan Malovaný (uprostřed).

Další zápas čeká Pragu již příští sobotu na Slavii. Bez nejmenších pochyb půjde o dosud nejdůležitější utkání sezóny. V případě porážky by totiž Praga sestoupila do 1. ligy. Pokud však vyhraje, bude Pragu ještě čekat naděje na udržení v podobě baráže.


Sestava Pragy v utkání proti Zlínu

Základní XV: Matras (c) - Zeman - Novotný, A. Charvát - Klein, Chupík - Hošek - Náse, Petříček - Čížek, Žalud - Mkhwakhwi, Bartůněk - Mqalo - Wolkowinskij.

Lavička: Lach, Zelenka, Král, M. Charvát, Székely, Nkoane, Beliakov a Douša.

Realizační tým: Manyosha, Brabec, Kinter (trenéři), Šuster (vedoucí týmu), Hofmanová (fyzio) a Pešek (voda).


Fotografie: Filip Fuchs (

Comentários


bottom of page