top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

MČR 7's, den 2/2: Praga "uloupila" stříbro!

Aktualizováno: 28. 6. 2021Po zisku Letního poháru XV si Pragovka za "jaro 2021" připisuje další úspěch - stříbro z Mistrovství ČR v sedmičkovém ragby.


Včera jsme informovali o výkonech Pragy během prvního hracího dne. Praga si díky druhému místu ve skupině "A" zajistila papírově slabšího soupeře do čtvrtfinále, kterým byla Slavia. S tou si hráči Pragy poradili bez větších problémů poměrem 29:12.


Díky výhře Praga postoupila do semifinále, ve kterém se utkala s vítězem skupiny "B", Říčany. Říčanský tým byl do té doby neporažen, ve čtvrtfinále nadělil Havířovu více jak padesát bodů. Pragovce se však naplno podařilo vytěžit svou herní taktiku. Držela většinu času míč pod svou kontrolou a z nabídnutých příležitostí skórovala. Utkání skončilo za velmi těsného stavu 15:12 pro Pragu, čímž se Pragovce z role outsidera podařilo fantasticky dostat do finále.


V něm se již podruhé během dvou dnů utkala s Tatrou. Finálový zápas jen v málo čem připomínal první střetnutí obou týmů, kdy Tatra triumfovala poměrem 49:12. Tatra si postupně vybudovala náskok 12:0, ale Pragovce se krátce před koncem podařilo zdramatizovat vývoj utkání položenou pětkou. Ve snaze o otočení výsledku, bohužel, Praga přišla o míč, a Tatra v poslední akci utkání pojistila na závěrečných 19:7.


Tým Tatry tak završil sedmičkový hattrick. Pragovka se po delší době podívala do finále a z mistrovského turnaje si odváží stříbrné medaile, společně s pamětním pohárem. Tímto počinem se uzavírá jarní část sezóny 2021. Pokračovat se bude 1. ligou, jejíž první utkání budou vykopnuta na konci srpna. Alespoň takové jsou plány, ve jejichž realizaci upřímně doufáme. :-)


Za Pragu v turnaji nastoupili (řazeno dle abecedy): Baňka, Bartůněk, Beliakov, Boháček, Chupík, Forst, Hopp (kapitán), Hošek, Malý, Náse, Novotný, Pešek a Vacek (účastnil se sobotního dne).


RT: Šuster (trenér) a Eva Stibor (fyzio)


Foto: Petr Skála (ceskeragby.cz)

Galerie fotografiíí ČSRU z turnaje

Comments


bottom of page