top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Béčko absolvovalo druhý turnaj rozvojové větve Poháru

Béčko Pragy odehrálo první dvě utkání na domácím turnaji pořádaném 3. září. Na něm si hráči s medvědem na prsou nejdříve připsali vysoké vítězství nad slovenskými Piešťany, a posléze porážku 43:0 od týmu Sparta U23.


Druhý turnaj v Babicích byl přeložen na 8. října, a tak na další utkání si museli "béčkaři" Pragy počkat až na první říjnový den. V ten, za nezvykle teplého a slunného počasí, čekala naše borce dvojice nových soupeřů - domácí RA Olymp a Kralupy.


Úspechěm utkání s Olympem bylo zejména to, že se utkání podařilo odehrát v plném počtu patnáct proti patnácti hráčů. Pragovka nastoupila s týmem, jehož věkový průměr činil 37 let, což výrazně "kazil" osmnáctiletý benjamínek Dominik Petrák. To však důstojně napravoval svými hráčskými výkony!


Bohužel, hned po prvním kontaktu musel odstoupit pro zranění kotníku Robert Zbořil. Na marodku se ještě během utkání přidal i, toho času kapitán, Martin Lištvan. Naše hráče to však nepoznamenalo a pod taktovkou nestárnoucího Pavla Syrového Pragovka dotáhla utkání do vítězného konce. Kromě řady navrátilců do sestavy, jmenovitě Tomáše Přibila, Marka Vlčka a Václava Zelenky, se i premiérově v dresu Pragy představil Josef Kohout. Utkání skončilo 32:5 z pohledu "medvědů".


V druhém utkání na Národním ragbyovém stadioně Markéta čekaly na Pragovku Kralupy nad Vltavou. Utkání hrané v 11 hráčích na obou stranách přineslo Pragovce další zranění, se zraněním kotníku odstoupil Honza Chupík. Týmu výrazně pomohla i dvojice dalších osmnáctiletých hráčů, jmenovitě Jindra Kučera a Jakub Dytrych. Praga pomyslně přetlačila kralupské soupeře 34:14 a připsala si tak do tabulky třetí vítězství.

Další turnaj proběhne už příští neděli v Babicích, týden na to (15. 10.) pak čeká tým "superfinále" ve slovenských Piešťanech. Průběžná tabulka je k dispozici na webu ČSRU, do semifinále se dostanou čtyři nejlepší týmy.


Sestava Pragy (turnaje Praga & Olymp): Vaniščák, Petrák, Klein, Baňka, Kaplan, Kučera, Dytrych, Syrový, Lach, Přibyl, Zelenka, A. Skála, Vlček, Chupík, Lichý, Krištof, Lištvan, Pešek, Boháč, Plíhal, Beljakov a Brůžek. RT: Boháček & A. Skála.Comments


bottom of page