• rugbypraga.com

Praga do semifinále ze čtvrtého místa

Dnes, 12. října byla završena nástavbová část české 1. ligy v ragby. Pragovka měla příležitost se probojovat až na druhé místo a tím si i zajistit výhodu domácího prostředí pro play-off, ale to by musela porazit druhou Tatru.

Start do zápasu Pragovce vyšel dobře. V 6. minutě pokládal protlačovaný míč Tomáš Matras, následně kopající Hopp se nemýlil. Tatra zanedlouho kontrovala pětkou, ale Hopp úspěšným trestným kopem zajistil Pragovce opětovný bodový odskok. Na 10:10 srovnala Tatra ve 25. minutě, pokládal Hutník. Krátce před koncem první půle se Praga opět dostala do vedení po pětce Chupíka, ale ani tentokrát netrvalo dlouho a Tatra vyrovnala, a po úspěšné konverzi dokonce otočila skóre na 15:17 z pohledu Pragy.

Ani druhý poločas nebyl na body chudý. Začala Tatra (15:22), ale Pragovka se rychle dostala zpět do hry po pokládkách Richarda Nováka a Marka "Novýho" Siráně. To se psala 57. minuta a domácí vedli 27:22. O výsledku zápasu však rozhodlo až posledních čtrnáct minut, které patřily Tatře. Třemi pětkami si Tatra nakonec zajistila pohodlné vítězství 41:27, kterým si i uhájila druhé místo. Naopak Praga klesla, neboť Říčany získali pět bodů proti Brnu. Praga si z dnes hraného zápasu sice odnesla jeden bonusový bod za čtyři pětky, ale vinou skóre postupuje do play-off ze čtvrté příčky, což znamená semifinále na hřišti Sparty. To se bude hrát 26. října.

Základní sestava Pragy: Matras - Novotný - Král, Charvát - Klein, Vadina - Kulhánek (C) - Náse, Novák - Hopp, Žalud - Bartůněk, Malý - Siráň - Chupík.

Lavička: Zelenka, Máca, Vaniščák, Lištvan, Boháček, Petrouš, Skotnický a Fuchs J.

Realizační tým: Šuster, Kinter (trenéři) a Přibyl (fyzio)