top of page
  • rugbypraga.com

Praga U14 obhájila "sedmičkové" vítězství


Po vítězství na úvodním turnaji sedmičkové série v Ostravě čekal borce z kategorie U14 turnaj před domácím publikem. I tentokrát se svěřenci trenérů Krále a Fuchse probojovali až do finále, ve kterém zvítězili.

Ale začněme pěkně od začátku. Turnaj na Pragovce hostil celkem deset týmů. Praga přitom byla jediným klubem, který nasadil dva týmy - "áčko" a "béčko".

V úvodním střetnutí turnaje Praga "A" potvrdila roli favorita a s přehledem porazila České Budějovice 41:0. Béčko Pragovky hrálo hned vzápětí a nestačilo na Tatru (0:30). I přesto se béčku podařilo dostat do čtvrtfinále, kam postoupila jako "nejlepší z poražených" týmů. Ještě zajímavější bylo, že se oba týmy Pragovky střetly

ve čtvrtfinále proti sobě. Nebylo velkým překvapením, že do semifinále se probojovalo "áčko", zatímco "B" tým čekalo "pouze" utkání o 5. místo.

"B" týmu se nepodařilo zvítězit ani ve svém třetím utkání, tentokrát proti Spartě, a tak se umístil na konečném 6. místě. Jízda "áčka" však pokračovala. V semifinále měla příležitost vrátit Tatrovce porážku své rezervy. A to se také povedlo. Utkání bylo vyrovnané, místy působilo až ospalým dojmem, ale Praga si vítězství pohlídala.

Ve finále na Pragovku čekal relativně neznámý soupeř (Říčany se neúčastnily předchozího turnaje). Trenéři proto vybízeli své svěřence k maximálnímu nasazení - a to navzdory narůstající únavě po náročném dni. Na mladé medvědy bylo spolehnutí. Od první minuty se s vervou pustily do svého soupeře a již v poločase si vybudovaly velmi slibný náskok. A i v druhé půli to byla pouze Pragovka, kdo skóroval. Konečný výsledek finálového zápasu byl zhruba 36:0, a Praga tak mohla zaslouženě slavit!

Našim mládežníkům gratulujeme a přejeme mnoho zdarů do závěrečného turnaje, který rozhodne o mistrech ČR v sedmičkovém ragby v kategorii U14.

bottom of page