top of page
  • rugbypraga.com

Praga ani napodruhé Spartu neporazila


Včera měla Praga příležitost vrátit Spartě čtrnáct dní starou, vysokou porážku. Navzdory zlepšenému výkonu Praga ani tentokrát nezvítězila a Vysočanský pohár tak zůstává dál na Spartě.

Utkání by se dalo rozdělit na tři části. Prvních dvacet minut bylo jednoznačně v režii Sparty. Té se podařilo položit hned čtyřikrát a dostat se do pohodlného vedení 24:3. Druhá část utkání trvala zhruba od 20. do 70. minuty. V nich Praga přidala, okupovala území soupeře a měla více ze hry. Přetavit převahu v body se jí ale podařilo až v 63. minutě, kdy pokládal Jakub Žalud (na fotce skládající kapitána Sparty Páva). Druhou pětku přidal Tomáš Forst v minutě 69. po tom, co útočnou akci skvěle rozeběhl Adam Skotnický. Praga se po Čížkově úspěšných konverzích dotáhla na rozdíl pouhých sedmi bodů, ale tím bohužel drama skončilo. Sparta v posledních deseti minutách potvrdila své vítězství dalšími třemi pětkami, a připsala si 5 bodů za výhru 41:17.

Dílem bonifikace ze základní části, vítězství nad Vyškovem v minulém kole a naopak prohry Říčan na jižní Moravě v kole současném se Praga drží na druhém místě, ztrácejíc 7 bodů na Spartu a s náskokem 5 bodů na třetí Říčany. Na třetí příčku se ale už příští týden může dotáhnout Tatra, jejíž zápas s Dragonem se odložil na příští víkend. Praga odehraje další utkání na domácí půdě, 8. června 2019 od 13:00 proti Dragonu. Toto utkání bude součástí oslav 75 let od vzniku našeho klubu.

bottom of page