top of page
  • rugbypraga.com

Praga - Vyškov 36:5


Praga dnes zahájila své působení v TOP 6, nadstavbové části 1. ligy. Vyškov porazila 36:5 na domácím hřišti.

Vyškov přijel do Prahy v sestavě čítající skromných 17 hráčů, i přesto to byli právě Moravané, kteří se ve 22. minutě ujali vedení po pětce křídelníka Čely. Praga kontrovala pětkou na jejímž konci byl Albert Froněk. Čížek úspěšně prokopnul a posléze i přidal další pětku, a navýšil tak vedení Pragy na 12:5. Za tohoto stavu byl i ukončen první poločas.

Ve druhé půlce se již prosazovali pouze domácí hráči. Ve 46. minutě prorazil a položil Jakub Fuchs. V minutě 54. zakončil sérii přihrávek až na křídlo Michal Petrouš. Praga bez úhony přečkala i desetiminutové oslabení po opakovaných přestupcích, během něhož zvyšoval na 29:5 Tomáš Forst. Autorem poslední pětky ze 74. minutě byl Jan Chupík.

Díky čtyřem položeným pětkám si Praga připsala "pětibodové" vítězství. Společně s body za umístění v základní části tak Praga nyní okupuje druhou příčku se 13 body. Na vedoucí Spartu má manko dvou bodů. Právě Sparta bude i dalším soupeřem Pragy. Vzájemné utkání bude odehráno během příští soboty na Podvinném mlýně.

Sestava Pragy: Král - Novák M. - Novotný, Lištván - Fuchs, Boháček - Hošek - Boháč, Hopp - Čížek P., Froněk - Bartůněk, Petrouš - Forst - Chupík.

Lavička: Zelenka, Máca, Vaniščák, Čížek J., Náse, Malý, Skotnický a Klein.

RT: Šuster, Kinter a Šťastný.

Foto: Petr Skála (ceskeragby.sportovnilisty.cz)

bottom of page