top of page
  • rugbypraga.com

Praga veze vítězství z Vyškova


Pragovce se podařilo navázat na dosavadní úspěšnou šňůru vítězství v 1. lize. Po dvou letech zvítězila na horké vyškovské půdě a drží se na špičce tabulky.

Utkání bylo během prvních třiceti minut velmi vyrovnané. Až neuvěřitelně blízko položení byl Albert Froněk, avšak míč při pokládce vyklouzl, a skóre tak zůstalo 0:0 Bodové vakuum narušila až pětka domácích, která poslala Vyškov do vedení 7:0. Chvíli poté, ve 33. minutě přišla jedna ze zásadních událostí utkání. Za pozdní skládku obdržel červenou kartu domácí vazač Trunečka. Praga tím získala více než 45 minut přesilové hry. Tu využila hned dvě minuty na to. Pod háčko pokládal Matyáš Hopp a Čížek se z konverze nemýlil. 7:7. K obratu skóre došlo ještě před změnou stran. Chupík dostal prostor na pravém křídle a zastaven byl až vysokou skládkou za krk, která vedla k udělení trestné pětky. První půlka skončila z pohledu Pragy 14:7.

I přes oslabení se Vyškovu dařilo držet s Pragou krok a nijak neslevovat z ambice otočit nepříznivé skóre. V 54. minutě se domácímu zadákovi podařilo proměnit drop-gól - první v tomto ročníku 1. ligy vůbec. Útokovka Pragy Čížek sice sedmibodový náskok obnovil z trestného kopu, Vyškov však utkání zdramatizoval pětkou v 67. minutě. V tu chvíli vyrovnáno 17:17. V posledních deseti minutách ale Praga zabrala. Nejdříve skóroval ze seběhu Jakub Fuchs (17:24), poté z pravého křídla Tomáš Forst (17:29) a v 76. minutě přidal svou druhou pětku Matyáš Hopp (17:31). Podobně jako v předchozím utkání s Tatrou, i tentokrát Praga v samotném závěru utkání inkasovala. O vítězství a pět bodů do tabulky však nepřišla. Praga zvítězila 38:24 a o nadcházející sobotě se utká se Spartou o první místo v "základní části".

bottom of page