top of page
  • rugbypraga.com

Praga skončila v Extralize 2018 pátá


Praga odehrála v sobotu své poslední utkání roku 2018. V boji o 5. místo porazila Dragon poměrem 56:28.

Utkání bohaté na pětky začalo lépe Pragovce. Již ve 14. minutě vedl domácí tým 15:0, po trestném kopu Čížka a pětkách Hrníčka a Backy. Dragon ale zůstal ve hře a ve 34. minutě stáhl náskok domácích na pouhý jeden bod (22:21). Medvědi potom znovu odskočili v samotném závěru první půlky, když druhou pětku zápasu položit Adam Hrníčko.

Po poločasové přestávce Pragovka navýšila vedení, a to i přes 10 minutové oslabení kvůli žlutému vykázání Čížka za nebezpečnou skládku. Praga kontrolovala stav utkání, soupeři dovolila položit pouze jednu pětku a naopak uštědřila čtyři. Končený stav utkání tak byl 56:28 ve prospěch domácí Pragy.

Páté místo v Extralize je po medailových umístěních z dob nedávných do jisté míry zklamáním. Ročník 2018 však již během nadcházejícího víkendu skončí, bude následovat zima a po něm se kolotoč soutěžního ragby znovu roztočí. A s ním i nová sezóna, nové cíle a naděje.

Na závěr se sluší poděkovat fanouškům, kteří při nás stáli a neochvějně nás podporovali. Dík rovněž patří Radimovi Backovi, který se, alespoň na nějakou dobu, rozloučil s dresem Pragovky. Radime, díky za všechna utkání a předvedené výkony!

A v další sezóně zase, ragby zdar!

bottom of page