top of page
  • rugbypraga.com

Praga získala v domácím utkání pouze bod


Po prohraném leč nadějném utkání s Tatrou čekaly Pragovku tento víkend Říčany. V důležitém souboji o třetí místo v tabulce se jako silnější ukázal tým Středočechů, který zvítězil 33:22.

Praga zažila jeden z nejhorších vstupů do utkání za poslední dobu. Zápas začal zraněním mlynáře Nováka a pokračoval dvěma pětkami během první desetiminutovky. Říčany držely míč, lépe bránily, byly silnější v mlýnech a vyhrávaly své auty. Na konci 30. minuty proto vedly už 28:0. Pragovce se navíc zranil i náhradní mlynář Vazač. Za zmíněného skóre skončil i první poločas.

Hráči Pragy ale nerezignovali a do druhého poločasu nastoupili s odhodláním odčinit horor z půle první. První pětku Pragy pokládal Filip Fuchs ve 42. minutě. Další pětku viděli diváci v podání říčanského Másla, který touto pětkou zkompletoval hattrick - 5:33 v 51. minutě. Tím bodové hody Říčan skončili a později se prosazovali již jen domácí hráči. V 58. minutě pokládal Backa (10:33), v 78. Forst (17:33) a nakonec v 80. minutě Kulhánek (22:33).

Praga díky lepší půlce a čtyřem položeným pětkám získal alespoň jeden bonusový bod. Říčany braly maximum - 5 bodů, které upevňují jejich pozici na třetí příčce průběžné tabulky Extraligy. Další zápas Praga odehraje v sobotu 22. září v "kleci" proti domácímu Dragonu Brno.

Sestava Pragy

Matras - Novák M. - Máca, Backa - Fuchs F., Boháček - Kulhánek - Náse, Hopp - Froněk, Žalud - Fuchs, Forst - Čížek - Hrníčko

Lavička: Král, Vazač, Perlík, Klein, Boháč, Chupík, Petrouš a Samet.

Realizační tým: Šuster, Novák, Kinter (trenéři) a Přibyl (fyzio).

bottom of page