top of page
  • rugbypraga.com

Praga se rozloučila s jarem porážkou


Ve svém poslední jarním utkání Praga podlehla Spartě poměrem 17:43. Vysočanský pohár tak zůstává i nadále v držení Sparty.

Nepříznivá vzájemná bilance proti Spartě se Pragovce opět prodlužuje. Zatímco v předchozím vzájemném zápase se Praga výkonnostně na Spartu dotáhla až v druhém poločase (reportáž z utkání zde), byla to tentokrát druhá půlka, která Pragovku stála body. Naopak první část hry vyzněla pro svěřence trenéra Šustera celkem pozitivně. Pragovka v ní položila dvakrát (Kulhánek a po samostatném úniku Boháč), čímž se ve 23. minutě dostala do vedení 14:10. Poté však přišlo vykázání Žaluda za nebezpečnou hru a Sparta kontrovala. Po proměněném trestném kopu Čížka v poslední minutě skončila první půle 17:24 z pohledu domácí Pragy.

Bohužel, hned zkraje druhé půle, tři minuty po tom, co se Žalud vrátil do hry, obdržel žlutou kartu Kulhánek. Pragovka druhé oslabení ubránila. Mezi 58. a 63. minutou však přišla smršť pětek v podání Sparty, která Pragovce vzala naděje na otočení utkání; skóre na ukazateli bylo 17:43. Další body již nepadly ani na jedné straně. Oproti tomu se urodilo dost karet. Deset minut před koncem byl nejdřív vykázán domácí Backa - Praga tak šla opět do oslabení. To ale trvalo pouze pět minut. Do trestné zóny zakrátko putoval Richard Hřebačka a minutu před koncem zápasu viděl červenou kartu další sparťanský hráč, Havlíček.

Pragovka po tomto utkání přečká léto na čtvrté příčce za Říčany, které v domácím střetnutí porazili Vyškov. Vyškov je momentálně na pátém místě.

Touto cestou bychom rádi poděkovali všem věrným fanouškům, kteří chodili na zápasy Pragy a fandili. Budeme se těšit na Vaši podporu i během podzimního vrcholu ragbyové Extraligy.

bottom of page