top of page
  • rugbypraga.com

Extraliga: Praga si připisuje povinné domácí vítězství


Na den vítězství se odehrálo šesté kolo ragbyové extraligy. Praga v něm přivítala na svém hřišti Dragon Brno a zvítězila 22:12.

Začátek vyšel domácí Pragovce excelentně. Hned v úvodu se jí podařilo položit pětku a dostat se tak do vedení 7:0. Hosté se tím však nenechali nijak omráčit a zanedlouho vyrovnali únikem po levém křídle a následnou konverzí na 7:7. Praga se tak do vedení opět dostala až v závěru první, vyrovnané a divácky ne příliš atraktivní první půle. Postupný útok roje Pragy zakončoval přiklepnutím míče Tomáš Holovský. První poločas skončil 12:7 pro domácí.

V druhé půlce pokračovala vyrovnaná bitva. Hráči Pragy chtěli co nejdříve položit další pětku, která by je uklidnila a zároveň přiblížila k vytouženým čtyřem pokládám, které by znamenaly bonusový bod do tabulky. To se nakonec i podařilo, cesta k tomu však nebyla nikterak snadná. Dopomohlo tomu střídání postu mlýnové spojky, na kterou okolo 60. minuty nastoupil Pavel Syrový a dodal tak hernímu projevu Medvědů nový náboj. Pragovka nakonec zvítězila v důležitém domácím zápase 22:12 a připsala si pět bodů do tabulky základní části Extraligy. Momentálně je na čtvrtém místě, o bod za Říčany, které mají utkání navíc, a s pětibodovým náskokem na svého příštího soupeře - Vyškov. Do Vyškova se vydají obě pragovácká mužstva v sobotu, 19. května.

Sestava Pragy: Máca - Novák M. - Vazač, Backa - Holovský, Kulhánek - Hošek - Náse, Bartůněk - Forst, Samet - Skotnický, Štochl - Čížek - Hrníčko.

Lavička: Vilímek, Boháč, Pešek, Vadina, Syrový, Petrouš a Boháček.

RT: Šuster a Novák (trenéři), Přibyl a Zámečník (fyzio)

Přidejme nakonec ještě pár slov k utkání rezerv. Praga "B" tento zápas ovládla a zvítězila 62:5. Zajímavostí bylo, že utkání řídil velmi mladý rozhodčí Jakub Surga, který si však s průběhem utkání bez nejmenších problémů poradil. Přejeme mu mnoho úspěšně řízených utkání i do budoucna.

bottom of page