top of page
  • D. Veis

U8: Pohár a páté místo z Brna


V sobotu brzy ráno se sešli naši borci na nádraží, bohužel, selháním hi-tech mobilního zařízení, bez hlavního trenéra. Po drobném zmatku ale nakonec všichni hráči nastoupili do vlaku a hlavní trenérské role se ujal Karel Bronec, za což mu patří velký dík všech. Ale i Bajba nakonec dorazil do Brna včas, takže turnaj mohl začít. Cestovní zmatky rozhodně vliv na výkony našich neměly.

Kluci tvořili dva týmy po 6 hráčích, tedy tým Starý Páky v sestavě Štěpán, Ben, Timy, Andy, Honza K., Michal a Medvědi ve složení Honza M., Filip, Jáchym, Fido, Ondra a Sebík. Bohužel, neměli jsme nikoho na střídání, což se projevilo sice až v nadstavbové části, o to to ale bylo zásadnější.

Hrací schéma tvořily dvě skupiny po 8 a 7 týmech, kdy každý hrál s každým. Staré Páky v základní části vyhrály s Olomoucí jednoznačně 7:0, se Slávií 1:0, Bystrc porazili 3:0. Naopak podlehli Petrovicím 0:6, Říčanům "A" 0:3, a Tatře 1:2. Těmito výsledky si zajistili postup do play off ze 4. postupového místa. Medvědi prošli základní částí naprosto s přehledem, kdy postupně porazili všechny soupeře. Na úvod si jednoznačně poradili s Ostravou a v rámci rozehrání vyhráli 4:0. Druhý zápas kluky nastartoval ještě více, kdy v zápase položil minimálně jednu pětku každý. Finální skóre s Brnem Bystrc "B" se tak zastavilo na vysokých 9:0. Třetí zápas jsme začali trochu nešťastně, kdy jsme od Olomouce inkasovali pětku hned v úvodu. Kluci ale bojovali naplno, byť pětku položit se jim stále nedařilo. A tak snad až soupeřova vysoká skládka za krk pomohla Ondrovi sebrat potřebnou koncentraci a třemi pětkami utkání otočil. V závěru jsme pak pokládali ještě jednou, čímž jsme stanovili skóre na 4:1. Utkání proti Petrovicím se vyvíjelo podobně, kdy nám soupeř položil pětku na začátku utkání. Borci ale znovu prokázali bojového ducha a velmi dobrým výkonem otočili na 2:1. Pokud by se dalo říct, že předchozí 2 zápasy nadmíru vyšly Ondrovi, pak souboj s Vyškovem byl spanilou jízdou Honzíka. Na celkovém skóre 5:1 se podílel třemi pětkami, kdy si je doslova odtahal do pětkoviště sám. Ale popořadě - hned po úvodním výkopu Vyškova se míč odrazil trochu nečekaně, naši kluci zaváhali, čehož soupeř využil a okamžitě skóroval. Medvědi si ale chuť do zápasu vzít nenechali a v následující rozehře vyčistili prostor na naší polovině a Honzík směřoval s šiškou k pětkovišti soupeře. Nevadilo mu ani to, že na každé noze doslova táhl jednoho soupeře po zemi. Pětku i tak položil. Skoro přes kopírák byla i další z jeho pětek, tentokrát ale na Honzíkovi viseli protihráči tři. Skórovat stihli ještě Fido a Ondra. Šestý zápas proti Říčanům "B" jsme zvládli velmi dobře takticky a vyhráli 4:1. V posledním zápase základní části nás čekal druhý tým Petrovic. Velmi bojovný výkon celého týmu zajistil výhru 4:1. V celé základní části podávali skvělé výkony, hlavně v obranné fázi i Filda, Jáchym a rychlonohý Sebík.

Naše skóre základní části se tak zastavilo na úctyhodných 32:6. Obrana i útok nám fungovaly prakticky bez chyby, taktéž nebyla znát žádná únava z nemožnosti střídat.

Během polední pauzy došlo k trochu kuriózní situaci, kdy původní představa pořadatele, že se výsledky základní části nebudou promítat do nadstavby a všichni odehrají znovu zápasy "každý s každým" (byť v promíchaném nalosování obou skupin), byla nakonec upravena a hrálo se mezi čtyřmi nejlepšími z obou skupin o celkové vítězství.

Snad menší koncentrovanost, možná i únava z předchozích zápasů a horka způsobily, že nám vůbec nevyšel hned první nadstavbový zápas s Říčany "A". Soupeř hrál koncentrovaně a hlavně hodně tvrdě (ale zcela čistě!), což nám činilo problém a nemohli jsme se prosadit. Po tvrdém a bolestivém zápase jsme jen těsně podlehli 1:2. Musíme ale uznat kvality soupeře. Do druhého zápasu s Bystrcí "A" jsme doslova vlétli. Kluci si už nechtěli nechat ujít "boj o placky" a se 100% soustředěností vyhráli zaslouženě 6:0. I přes již velmi rychle ubývající síly, kdy se hrálo "ob zápas" a nebyl tak čas na regeneraci, nastoupili jsme proti Tatře. Tuhý boj o každý metr představoval sebrání zbytku sil v každém z Medvědů. Nakonec se podařilo Tatru zdolat a kluci vyhráli 2:1. Los play off svedl proti sobě v posledním zápase obě Pragy, tedy Staré Páky vs Medvědi. Tak, jak už jsme si letos zvykli, byl to nadstandardně velmi tvrdý a fyzicky náročný zápas, kdy si kluci nedarují jediný metr, jediný míč. Náročný zápas nakonec dopadl lépe pro Medvědy 2:1, nicméně uznání za výkon si zaslouží všichni na hřišti.

Skóre Medvědů z play-off se tak zastavilo na 11:4 a za celý turnaj 11 zápasů na 43:10, což svědčí o velké síle v ofenzivě, ale i silné a jisté defenzivě, kdy průměr obdržených 5-tek byl necelá pětka na zápas! V celém turnaji nedostali kluci víc jak 2 pětky v zápase a to se stalo jen v jediném, s pozdějším vítězem turnaje, Říčany.

Naši kluci obou týmů předvedli velmi pěkné výkony. Jako jediní z družstev, která měla na turnaji 2 týmy, se do play-off probojovaly oba týmy!

bottom of page