top of page
  • rugbypraga.com

Praga podlehla Spartě


V druhém kole Extraligy 2018 nestačila Pragovka na úřadujícího mistra ze Sparty. Po prohře 43:22 si Praga připisuje alespoň jeden bod za čtyři položené pětky.

Do utkání proti Spartě nastupoval tým Pragy jako outsider, jelikož tým Sparty, který v uplynulém ročníku ovládl Extraligu a i na podzim hraný Pohár ČSRU, byl v nedávné době posílen o několik hráčů z Jižní Afriky, kteří byli uvolněni po ukončení projektu profesionálního klubu Olymp. A Sparta skutečně svou sílu během první půlky ukázala. Na pětky zvítězila 5:1, přičemž o několik z nich se postarali právě nové posily - rychlonozí křídelníci Sparty. Poločas skončil 31:5 pro Spartu.

Atmosféra v kabině Pragy během poločasové přestávky byla velmi hutná. Na herní projev v druhém dějství utkání však měla pozitivní efekt. Hra se stala mnohem vyrovnanější a pětky padaly na obou stranách. Pragovce se díky srdnatému výkonu podařilo položit tři další pětky, čímž si zajistila zisk cenného, bonusového bodu. Sparta pokládala dvakrát, přičemž druhá pětka padla v samotném závěru utkání. Končený výsledek 43:22 z pohledu Sparty.

Dobrý dojem z druhé půle podpořilo i následující střetnutí B-týmů, ve kterém Praga porazila Spartu "B" na pětky 5:3.

Nyní čeká seniorskou klubovou scénu přestávka. Příštím soupeřem Pragy bude Tatra, s kterou se utkáme 28. dubna na hřišti Pragy.

bottom of page