top of page
  • rugbypraga.com

Reportáž z lyžařského soustředění seniorů


Během druhého víkendu roku 2018 se konalo v Jizerských horách soustředění seniorů Pragy.

Malebná chata ve Františkově se od 12. do 14. ledna stala domovem pro šestnáct členů mužstva Pragy. Program soustředění byl nabitý. Akce začala slavnostním přípitkem a večeří ve stylovém restaurantu U Hásků, po kterém následoval návrat na chatu a spánek. Ti otrlejší se ještě před ulehnutím zocelovali u elektrického ohradníku.

Sobota byla již plná sportovních aktivit. Hned ráno se celá družina přesunula s běžkami na nohách lanovkou na Ručičky, odkud pokračovali v ostrém tempu na Dvoračky, které byly nejvyšším zdolaným bodem. Zdálo by se, že ty největší výzvy měli naši hrdinové za sebou, jelikož je nečekalo již žádné stoupání. Promrzlý sníh a vcelku omezené běžkařské dovednosti však dokázali opak. Pravděpodobně všichni zúčastnění ještě dnes pociťují bolest při usednutí, leč společně s bolestí se dostavuje i hřejivý pocit vítězství. Vítězství nad klouzavým sestupem, který celý tým bez významnějších obtíží zvládl.

Po krátké siestě na základně ve Františkově, během níž hráči naplňujíc občanskou povinnost sledovali výsledky presidentských voleb, následoval přesun do Rokytnice a návrat do akce. Tentokrát hráče a trenéry čekalo fotbalové klání, ve kterém se utkaly týmy starších Medvědů a mladých Surikat. Surikaty zužitkovali svou mrštnost a utkání ovládli. Po zápase se všichni mohli dopřát zasloužené sauny. Den plný sportu a zdraví byl zakončen lehkou večeří. Opět v restaurantu U Hásků.

Závěrečný den byl ve znamení vydatného spánku a porady. V rámci porady představil hlavní trenér A-týmu Roman Šuster plán zimní přípravy pro rok 2018 a nastínil způsob, jakým by A-tým měl v nové sezóně fungovat. S odhodláním a nadšením do nové sezóny tým posléze uklidil chatu a rozjel se do svých domovů.

Všem účastníkům patří dík za účast. Největší dík potom náleží organizátorům, v čele s majordomem Rudlou Novákem, který od 1. ledna působí v roli asistenta trenéra A-týmu.

bottom of page