top of page
  • rugbypraga.com

Osobnosti večírku


V uplynulém příspěvku jsme informovali o průběhu Vánočního večírku. Rovněž jsme přislíbili vydání článku, který blíže představí hlavní osobnosti večírku, konkrétně ty "oceněné" a ty "odcházející".

Sobota, 2. prosince byla posledním dnem ve funkci prezidenta klubu pro Mirka Fuchse (na horní fotce vpravo). Mirek se rozloučil s prací ve výboru po více než deseti letech. Toto období zakončil dvěma lety v čele klubu, který se za tu dobu rozrostl a získal cenné trofeje. V nadcházejících, alespoň dvou sezónách ho tak budeme na Pragovce vídat především jako trenéra mládeže. Na pozici prezidenta po něm nastoupil Luděk Kudláček zvaný "Čudla" (nahoře uprostřed). Přezdívkou by se však neznalý čtenář neměl nechat zmást. Luděk byl dlouholetým hráčem národního týmu a nyní, v profesním životě, zkušeným manažerem. Předsednictví v klubu již dokonce zastával začátkem tisíciletí a nyní se po čtrnácti letech vrátil do čela klubu.

Kromě Mirka Fuchse ve své pozici končí i trenér A-týmu Eduard Krützner mladší (nahoře vlevo). "Medák", jak se Eduardovi přezdívá, má za sebou osm let, během kterých kormidloval seniory Pragy skrze extraligové vody. Na svém trenérském kontě má kompletní sbírku extraligových cenných kovů, včetně dvou mistrovských titulů. Nyní míří za další výzvou, kterou je slovenská reprezentace. Tu již několik let úspěšně dostává na ragbyovou mapu. V následujících letech by se práci v ní měl věnovat naplno.

Ragbyová síň slávy, jíž je skupina "poctěných" (Honoured), se během večírku rozrostla o tři nové členy. Prvním oceněným byl skvělý hráč z 60. a 70. let, později trenér, Zdeněk Zeman (dole vpravo). Plaketu za něj převzal jeho syn, rovněž Zdeněk. Oceněný Zdeněk Zeman starší se kvůli plánované operaci omluvil. Tímto mu přejeme rychlé zotavení. Plaketu za celoživotní zásluhy převzal i Petr Skála (dole uprostřed). Petr byl hráčem Pragy, ale znám je spíše jako novinář neúnavně píšící o ragby a editor webu ceskeragby.cz. Třetím mužem uvedeným mezi Honoured byl Miroslav Syrový. Hráč, reprezentant, trenér, správce Pragovky a stejně jako Zdeněk Zeman i otec kapitána jednoho z kapitánů Pragy. Všichni ocenění sklidili dlouhý a zasloužený potlesk, a my jen dodáváme: díky!

Světla reflektorů patřila v závěrečné části děkovného cermoniálu dobrovolníkům. Poprvé v novodobé historii byli oceněni ti, kteří se v uplynulém roce významně zasloužili o rozkvět klubu v "nesportovní" oblasti. Roman Baňka (dole uprostřed) během roku 2017 nechyběl takřka na žádné akci pořádané na hřišti Pragy - vyzkoušel si roli rozhodčího, vyběrače vstupného, stavitele kulis, stánkaře, manipulátora se světelnou tabulí a mnohem více. Za šíření povědomí o klubu prostřednictvím tvorby vynikajících video-sestřihů si odnesl malou koženou šišku i syn končícího prezidenta Jakub Fuchs. Kvalita jeho práce v nás vzbuzuje trochu strach, že si ho vyhlídne a naplno vytíží nějaká renomovaná marketingová agentura. :-) Posledním dobrovolníkem oceněným v nepřítomnosti byl Josef Fišer. Ve své funkci správce hřiště byl stoprocentní a kromě údržby areál v notných dávkách zušlechťuje. Na hřišti tráví dny a noci za to mu patří rovněž obrovský kus díku.

Dík však patří všem mužům zde jmenovaným. Ať už bude jejich budoucí cesta více či méně spjata s naším klubem, přejeme jim mnoho zdaru! A našemu klubu potom mnoho jejich následovníků.

bottom of page