top of page
  • rugbypraga.com

Praga se probojovala do finále Poháru


Vysočanští Medvědi porazili i podruhé během osmi dní říčanské ragbisty, a mohou slavit postup do finále Poháru České ragbyové unie.

Způsob, jakým Praga vyhrála pomyslnou odvetu, se velmi lišil od utkání odehraného minulou sobotu. Praga vstoupila do zápasu po hlavě a prakticky nepouštěla soupeře k míči, natož na svou vlastní polovinu. Většinu času se hrálo v říčanské "čtvrtině". Pragovka si během první půl hodiny hry zásluhou Hoška, Žaluda, Michala Nováka a skvěle kopajícího Čížka vytvořila náskok 21:0. Říčany se probraly z "klinické smrti" dvě minuty před koncem poločasu, kdy po úniku pokládal Martin Sadílek (21:7). Zbývající dvě minuty byly ve znamení zběsilého útočení říčanských borců, kteří se každou další fází blížili více a více brankové čáře. Poslední dvě minuty první půle se tak protáhly na pět a Pragovka mohla být ráda, že do šaten odcházela stále za stavu 21:7, byť v oslabení o vykázaného Backu.

Zatímco první poločas, s výjimkou koncovky, byl představením jednoho týmu, druhá půlka byla mnohem vyrovnanější. V rozhodujících okamžicích měla navrch vždy Pragovka - těžila zejména z drtivé převahy v autech a díky silnějšímu mlýnu. Dvě pětky ve 46. (Hrníčko) a v 60. minutě (hráč utkání Kulhánek) dostali Pragovku a její fanoušky zpátky do klidu (33:7). Když deset minut před koncem utkání pokládal útočník Pragy Matyáš Hopp, bylo rozhodnuto. Poslední, čestný úspěch zaznamenaly Říčany v 77. minutě, kdy z protiútoku skóroval Josef Šedivý.

Pragovka tak postupuje do finále, ve kterém se utká 4. listopadu se Spartou. Podle posledních informací, se finále bude hrát na Stadionu Markéta. Více informací přineseme s blížícím se datem události. Do té doby, zůstaňte s námi. ;-)

Sestava Pragy Král, Novák M., Šťastný, Backa, Holovský, Kulhánek, Náse, Hošel, Novák R., Čížek (c), Chupík, Hopp, Samet, Hrníčko a Žalud. RT: Šuster, Krützner, Přibyl, Zámečník a Voves.

Body Pragy

Čížek 10b (5x KPP), Hošek, Žalud, Kulhánek, Novák M., Hrníčko, Hopp (všichni 5b)

Foto: Petr Skála (ceskeragby.cz)

bottom of page