top of page
  • rugbypraga.com

Praga po základní části na druhé příčce


Pragovka si připsala páté vítězství v rámci základní části Poháru ČSRU a tím si zajistila výhodu domácího prostředí pro semifinále. V něm se utká, stejně jako včera, s týmem Říčan.

Včerejší utkání bylo soubojem mužstev, které do té doby našly pouze jednoho přemožitele, a to Spartu. Hrálo se od dvou hodin na říčanském hřišti, které po několika deštivých dnech, a právě skončeném mládežnickém zápase, už nebylo ve své nejlepší kondici. Lépe do zápasu vstoupila Praga. Hned v 5. minutě pokládal Dan Hošek. Pragovce se v úvodu utkání dařilo držet soupeře na jeho půlce, bohužel časté technické chyby nedovolovaly vybudování výraznějšího bodového náskoku. Vedení utužil až v minutě 21. kapitán Čížek (0:8). Další trestný kop v podání Čížka ve 38. minutě završil poločasové skóre na 0:11 pro Pragu.

Říčany tak měly čtyřicet minut na to, aby utkání otočily a odměnily své fanoušky dalším utkáním na Stadionu Josefa Kohouta - nutno podotknout, že navzdory deštivému a chladnému počasí mělo utkání pěknou návštěvnost a atmosféru. Ke snížení náskoku Pragy došlo v šesté minutě druhého dějství, pokládal Hemelík (7:11). Praga však znovu odskočila o deset minut později, druhou pětku Pragy přidal Petr Čížek (7:16).

Dramatický vrchol utkání přišel v poslední dvacetiminutovce. Říčany zaveleli k obratu položením dvou pětek v rozmezí šesti minut. Středočeši se do brankoviště dostali v 60. a 66. minutě. V obou případech pokládal na křídle hrající Jan Fojtík (19:16 pro Říčany). Pro Pragovku byly obdržené pětky jako polití živou vodou. Obléhání říčanského brankoviště skončilo trestnou pětkou, jelikož říčanští hráči zabránili regulérní pětce hrou za hranicí pravidel. Praga tak získala opratě do svých rukou, leč na velmi krátkou dobu. Nová úprava pravidel přiděluje týmu, který je "odměněn" trestnou pětkou, rovnou sedm bodů - tzv. konverze se nekope. Říčanští hráči se tak okamžitě po odpískání trestné pětky jali míče a rychle rozehráli míč výkopem, zatímco hráči Pragy ještě oslavovali hluboko na půlce soupeře. Vzniklou akci se ještě podařilo, z pohledu Pragy, na poslední chvíli zachránit zakopnutím míče do autu. Následný aut, ale říčanští v body přetavili dotlačením maulu do brankoviště (26:23 pro Říčany). V 76. minutě byl vyloučen na straně Říčan rváček Máslo. Praga tak měla čtyři minuty do konce zápasu, ztrácela dva body a hrála přesilovku. Prakticky ihned začala mohutná ofenziva. Praga se nebála riskovat, k vidění byla řada "off-loadů" (tj. přihrávek ve skládce), a přenesení hry z jedné strany na druhou. Pragovácké snahy přinesly ovoce dvě minuty před koncem. Žolíkem se stal Karel Vazač, který se stal autorem pětky, jenž obrátila výsledek na konečných 26:28 ve prospěch hostující Pragy.

Pomyslná odveta se bude hrát na hřišti Pragy v sobotu, 14. října 2017 od 14:00. Vítěz půjde do finále, poražený bude hrát o třetí místo. Druhou semifinálovou dvojicí bude Sparta s Tatrou, hrát se bude rovněž ve Vysočanech.

Základní sestava Pragy: Matras, Novák M., Šťastný, Backa, Holovský, Kulhánek, Levytskyy, Hošek, Novák R., Čížek, Chupík, Hopp, Samet, Hrníčko a Žalud.

Lavička Pragy: Král, Vazač, Šuster, Boháček, Fernandéz, Bartůněk a Boháč.

Realizační tým: Šuster, Krützner a Přibyl.

Body Pragy: Čížek 11b (1x P, 2x TK), Hošek 5b, Vazač 5b.

Jelikož Říčany měli dostatek hráčů pro utkání rezerv, od 16:00 se odehrál ještě jeden zápas. I v něm zvítězila Praga, tentokrát ale výraznějším rozdílem 10:45. V dresu Pragy byli k vidění i některé legendy - Pavel Syrový, Roman Šuster a Zdeněk Žák. Dres Říčan zase na sebe navlékl Antoní Brabec.

bottom of page