top of page
  • rugbypraga.com

Situace v Poháru po 6. kole


V rámci podzimní pohárové soutěže mají již všechny týmy na kontě pět odehraných utkání. Vyškov dokonce šest. Jaké jsou před posledním kolem vyhlídky jednotlivých týmů na play-off a jaké semifinálové dvojice můžeme očekávat, to jsou otázky na něž se v tomto mimořádném příspěvku zaměříme.

Již jistými účastníky semifinále jsou tři týmy - Sparta, Praga a Říčany. Spartě se zatím úspěšně podařilo navázat na mistrovskou sezónu 2016/17 a je před posledním zápasem jediným neporaženým týmem. Ze špičky může být sesazena pouze v případě neúspěchu na půdě posledního Brna, což není výsledek, na který by sázkové kanceláře vypisovaly úplně nízký kurz. Praga zaujímá druhou příčku s náskokem jediného bodu na Říčany, které si dovolujeme označit za nejpříjemnější překvapení podzimní soutěže. Říčany, stejně jako Praga, podlehli zatím pouze Spartě a poradili si s tradičně favorizovanými soupeři, kterými jsou Tatra a Vyškov. Právě Tatra a Vyškov budou tahat "černého Petra". Zatím je na čtvrté postupové příčce Vyškov, avšak ten má již odehrán všechna svá utkání. Musí tedy doufat v to, že Tatra prohraje se Slávií a nezíská přitom ani jeden bonusový bod.

Náš tip na semifinálové dvojice je proto Sparta - Tatra a Praga - Říčany. Největší nejistotu přikládáme místu konání druhého jmenovaného utkání. O něm se rozhodne v posledním kole, kdy se právě Praga a Říčany střetnou v Říčanech. Vítěz bude mít v semifinále výhodu domácího prostředí. Doufáme, že naši fanoušci přijedou Pragovku do Říčan podpořit!

bottom of page