top of page
  • rugbypraga.com

Praga - Vyškov 42:20


Pragovka v domácím zápase porazila Vyškov 42:20, a tím si zajistila účast v play-off.

Utkání mezi Pragovkou a Vyškovem bylo sehráno v rámci 5. kola Poháru ČSRU. Praga do něj nastupovala s cílem urvat domácí výhru, a zlepšit tak své vyhlídky na semifinále hrané na domácí půdě. Vyškov byl ve znatelně horší situaci. Po utržené porážce na domácím hřišti s Říčany musel bodovat, aby si zachoval reálnou šanci na play-off.

Praga vstoupila do zápasu parádně. Diváci byli svědky čtyř minut nádherného ragby v podání Pragy, které vyústilo v první pětku zápasu. Jejím autorem byl Samet, Čížek prokopnul (7:0). Praga byla odhodlaná, měla chuť po vítězství. Ale to šlo na úkor pozornosti. Z výkopu, který následoval po první pětce se prosadilo křídlo Vyškova Martin Gibala (7:5). Další hořké chyby se hráči Pragy dopustili v minutě třinácté. Jedna z přihrávek mezi útočníky byla "vypíchnuta" oporou jihomoravského týmu - Václavem Mončekem - který následně úspěšně zakončil sprint přes půl hřiště (7:12). Ani po této události hráči Pragy nepřestali dominovat v utkání. A to neslo ovoce v devatenácté minutě, kdy svou druhou pětkou vyrovnal Mohamed Ali Samet. Čížek přidal dva body z konverze a Praga se, byť jen na chvíli znovu ujala vedení. Bodovou tečku za prvním poločasem učinil v 32. minutě z trestného kopu vyškovský Martin Kovář. Poločas skončil 14:15 pro Vyškov.

V šatně Pragy zazněla během poločasové přestávky řada pozitivních i negativních slov. Vývoj zápasu dle představ nebyl, herní projev však byl na velmi vysoké úrovni. Cílem bylo doladit nedostatky a vytrvat. A to se svěřencům Šustera a Krütznera v druhé půli podařilo. V 56. minutě se do pětkoviště po vydařeném maulu dostal mlynář Karel Vazač (21:15). Neuplynulo ani tři minuty a Praga skórovala znovu. Opět při tom zaúřadovaly svaly rojníků Pragy, které přetlačily vyškovský mlýn až do jejich vlastního brankoviště. Richard Novák pak pouze přiklepával (28:15). Pět minut na to, další mlýn Pragy, míč vyskakuje z levé strany a jako první je u něj Sebastian Náse (35:15). V 73. minutě potom Praga hrozila po levém křídle a vyškovská obrana zatáhla za nouzovou brzdu - vysoká skládka po níž následovala trestná pětka (42:15). Poslední bodový záznam, stejně jako v prvním poločasu, měl na svědomí Vyškov. Pětku po pravém křídle, z pohledu Pragy, pokládal hráč národního týmu Adam Soural.

Praga tak urvala vítězství za pět bodů - 42:20. S nejvyšší pravděpodobností se v semifinále utká s Říčany - soupeřem, který ho čeká příští sobotu. Otázkou je, na kterém hřišti se ono semifinále bude hrát. Jisté je, že nedaleko bude Rokytka. Zdali její pražská, či říčanská část, to už je otázka, na níž odpověď získáme příští sobotu.

Sestava Pragy: Král, Vazač, Šťastný, Backa, Holovský, Kulhánek, Náse, Hošek, Novák R., Čížek, Chupík, Hopp, Samet, Hrníčko a Žalud. Lavička: Matras, Novák M., Máca, Boháček, Zbořil, Bartůněk a Boháč.

Body Pragy: Samet 10, Čížek 8, Náse 5, Novák R. 5 a Vazač

bottom of page