top of page
  • rugbypraga.com

Praga zvítězila na Tatře


Se zpožděním, ale přeci, přidáváme krátkou reportáž ze sobotního utkání Poháru ČSRU, ve kterém Praga porazila vice-mistra z Tatry poměrem 22:10.

Praga vstoupila do zápasu rychlou pětkou v podání Petra Čížka. Ten zaskočil domácí obranu tvrdým průnikem, na jehož konci bylo pět bodů. Podruhé mohl pětku do brankoviště Tatry donést Adam Hrníčko, když hrála Praga v oslabení po dočasném vykázání Žaluda. Přihrávka šla však dopředu, a pětka nebyla uznána. Další body přinesl Pragovce, stejně jako u první pětky, rychle rozehraný trestný kop. Tentokrát se s úspěchem do šiků soupeře rozeběhl Michal Kulhánek. Po prokopnutí 0:12. Třetí pětku Pragy položil ve 26. minutě Tomáš Forst po typické individuální akci. I tentokrát Čížek proměnil konverzi a skóre bylo 0:19. Praga mohla před závěrem poločasu přidat dokonce čtvrtou pětku. Avšak Hrníčko obdržel i tentokrát přihrávku, která letěla v ragby nepovoleným směrem. První poločas tak skončil pro Pragu výborně, 19:0.

Návrat do hry si Tatra zkomplikovala žlutou kartou v 50. minutě. Leč jen zdánlivě. O čtyři minuty později se "Kobylkám" podařilo v oslabení protlačit míč rojem do brankoviště, a snížit tak na 5:19. V 67. minutě šla Tatra znovu do čtrnácti po nečisté hře Šimáka. Rozhodčí Tůma navíc o minutu později vykázal i novopečeného kapitána českého národního týmu, smíchovského Havla, a tak místo dotahování se musela Tatra bránit. Praga z přesilovky vytěžila pouze tři body, ale důležitější bylo, že kontrolovala hru a svůj bodový náskok. Bodovou tečku za zápasem udělal až v poslední minutě zmiňovaný Havel. Praga tak porazila Tatru na jejím hřišti 22:10 a i nadále zůstává na prvním místě v průběžné tabulce, ve které má náskok jednoho bodu na druhou Spartu. Sparta má však ještě jedno utkání k dobru.

Sestava Pragy: Matras, Vazač, Šťastný, Hošek, Backa, Levycký, Boháč, Kulhánek, Novák Ri., Forst, Chupík, Žalud, Samet, Hrníčko a Čížek. Lavička: Král, Novák, Máca, Brodský, Hopp, Žák a Bartůněk. RT: Krützner, Novák Ru. a Kolář.

Body Pragy: Čížek 12, Kulhánek 5 a Forst 5.

bottom of page