top of page
  • Obrázek autoraZdeněk Žák st.

Regionální turnaj U10 v Říčanech


Na první turnaj U10 do Říčan Pragovka přihlasila 2 mužstva, do skupiny A a do skupiny C. Chtěli jsme si ověřit, kam výkonnostně naše omlazená mužstva patří. Do áčka jsme postavili ke starým harcovníkům Šimonovi, Maxovi, Sašovi, Rudovi, Tondovi, Jirkovi, Maxovi mladíky v této kategorii: Matěje, Olivera, Kvida a Nikolu. Zbytek borců jsme testovali v céčku.

Ve skupině A jsme na úvod přehráli nebezpečné Vlky z Říčan 4:2, když pokládali Kvido, Max, Matěj a Oliver. V dalších utkáních jsme si poradili s Petrovicemi 4:0 (Tonda, Matěj, Kvido, Ruda), Medvědy z Říčan 3:1 (Tonda, Ruda, Matěj) a čekala na nás obávaná Sparta, ze které již máme trochu komplex. Tentokrát jsme však toto prokletí zlomili, a po kolektivním boji jsme vyhráli 2:1 (Ruda, Matěj). Proti Slávii jsme vyhráli 3:0 (Oliver, Max, Kvido) a čekalo nás rozhodující utkání o vítězství s Tatrou. Tento zápas skončil po vyrovnaném boji nerozhodně 3:3 (Ruda, Jirka, ?). Všichni borci podali kvalitní výkon a tak jsme možná i trochu překvapivě zaslouženě turnaj skupinu A vyhráli. Získali jsme do sezony zdravé sebevědomí a dokázali si, že máme na to být mezi nejlepšími.

Ve skupině C jsme byli svědky pěkných výkonů Pragovky, které nás nakonec vynesly na skvělé druhé místo. Ukázalo se, že tento tým má jasně na to, aby hrál plnohodnotně ve sk. B.

Když ještě U8 vyhráli v Říčanech skupiny A a C a byli druzí v béčku, tak nezbývá než označit říčanský turnaj, jako festival pragováckého ragby. U obou týmů jsme měli i vyrovnanou lavičku 3 střídajícich, takže jsme mohli ve hře točit všechny hráče tak, aby si všichni zahráli. Zdá se, že před lety v Pragovce nastoupená systematická práce s mládeží začíná pomalu přinášet své ovoce. Tak za týden repete na turnaji na Pragovce!

Zdeněk Žák

bottom of page