top of page
  • rugbypraga.com

Sparta i nadále nad síly Pragy


Ve třetím kole Poháru se Pragovka střetla s úřadujícím vládcem českého ragby - Spartou. Ani tentokrát se Medvědům nepodařilo přemoct svého rivala a po porážce 16:37 zůstává Vysočanský pohár na Spartě. B-tým byl úspěšnější.

Utkání, které se těšilo velmi příjemnému počasí a relativně slušné divácké návštěvě, začalo pětkou Pragy. Již v druhé minutě, po sérii přihrávek zakončoval na pravém křídle hrající Adam Hrníčko (5:0). Následující minuty byly ve znamení litého boje. Bojovalo se o každý drn. Dva hráči museli opustit kvůli zranění plochu a několik dalších hrálo s otřesením. Sparta vrátila úder v minutě jedenácté. Postupným útokem se dostala do dva-a-dvacítky Pragy, a po několika fázích skóroval Palm (5:5). Ve 22. minutě Čížek sice na chvíli vrátil Pragu do vedení (po proměněném kopu 8:5), ale byla to Sparta, která položila třetí pětku zápasu. Jmenovitě na vazači hrající Křižánek (8:10). Praga chtěla získat zápas pod svou kontrolu, ale byla to znovu Sparta, která se prosadila bodově. V poslední minutě první půle znovu položil Palm a Pantůček byl úspěšný i z následujícího kopu. Poločas tak skončil z pohledu Pragy 8:17.

Medvědi šli do druhé půle s jasným cílem - hrát tvrději, důrazněji, a otočit tak nepříznivý vývoj zápasu. Hra byla velice vyrovnaná a první body druhé půle přišly až v minutě 58. Po sekvenci bránění se Sparta dopustila přestupku a Čížek snížil z trestného kopu na 11:17. O osm minut později Sparta utužila své vedení. Druhou pětku pokládal Křižánek (11:24). Pragovce se však podařilo vrátit do hry. V 72. minutě Praga vyhrála svůj aut a následně rojem protlačila míč až do brankoviště - pokládal Vazač (16:24). Bodový rozdíl tak byl méně než jedna pětka s prokopnutím. Pětku se ale Pragovce položit již nepodařilo. Naopak, byla to Sparta, která si dodala klidu dvěma trestnými kopy v minutě 75. a 77 (16:30) a pětku v minutě poslední. Utkání tak skončilo výsledkem 16:37 pro Spartu. Sparta si připisuje do tabulky pět bodů, Praga nulu. Záznam utkání je možné shlédnout na následující adrese.

Nedlouho po závěrečném hvizdu zápasu A-týmů se proti sobě postavili "béčka". Oba týmy se potýkali s dosti omezenou soupiskou. Lavičky náhradníků zely prázdnotou. I přesto k zápasu došlo, byť v omezeném počtu hráčů. Rezervní hráči Pragy se ukázali jako zkušenější a již od začátku zápasu měli hru pod kontrolou. Medvídci položili celkem devatenáct (!) pětek. Sparta dostala cti, nenechala si nadělit kanára, a pokládala také. Utkání skončilo divokým výsledkem 119:7 pro Pragu.

Sestava Pragy "A": Matras, Novák M., Štastný, Backa, Král, Levytskyy, Kulhánek, Hošek, Novák R., Forst, Chupík, Žalud, Samet, Hrníčko a Čížek. Lavička: Máca, Vazač, Boháček, Brodský, Hopp, Fuchs J. a Bartůněk.

Sestava Pragy "B": Šlosár, Vaniščák, Lištvan, Brodský, Boháček, Boháč, Bartůněk, Hopp, Lichý, Skotnický, Źák, Skála a Fuchs J.

Realizační tým: Krützner, Kolář, Novák R. (trenéři), Přibyl (fyzio) a Voves (water boy).

Foto: Petr Skála (ČeskéRagby.cz)

bottom of page