top of page
  • rugbypraga.com

Utkání mužů o víkendu 18.-19. března


Oba seniorské týmy Pragy přešly během uplynulého víkendu do soutěžního režimu. A tým se utkal doma s Tatrou a "béčko" vyrazilo do jihočeské metropole. Jak utkání dopadla se dočtete v tomto příspěvku.

PRAGA - TATRA 7:5 (0:5)

Na body skromný byl první zápas A-týmu. Lépe do utkání vykročila Tatra, když už v 6. minutě protlačila rojem míč do brankoviště, a připsala si první pětku. Následovalo téměř sedmdesáti minutové čekání na další body, během něhož se týmy přetahovaly o každý metr. K vidění bylo mnoho technických chyb, ale i přestupky proti pravidlům, které byly "korunovány" dvěma žlutými kartami, jedna pro Pragu a jedna pro Tatru. K rozuzlení dramatu došlo během poslední desetiminutovky. Rychlé nohy ukázal Adam Hrníčko, který se prokličkoval obranou Tatry a položil pětku na podobném místě, kde skórovala Tatra před více něž hodinou hry. Petr Čížek následně zvládl těžkou úlohu a proměnil konverzi. Praga vedení 7:5 udržela, a připisuje si první vítězství v TOP 6.

Sestava Pragy: Matras, Novák M., Novotný, Hošek, Voves, Boháč, Náse, Kulhánek, Novák R., Čížek, Fuchs F., Žalud, Samet, Hrníčko a Forst. Střídali: Staněk, Jung J., Král, Bartůněk, Malý, Fuchs J. a Chupík.

Body Pragy: Hrníčko (5) a Čížek (2).

ČESKÉ BUDĚJOVICE - PRAGA "B" 38:33 (19:21)

První utkání Pragy B v nově vzniklé, tzv. "Národní lize" se dlouhou dobu vyvíjel pro pražský tým dobře. Ve 25. minutě vedla rezerva Pragovky už 21:7. V závěru prvního poločasu se ale domácím Budějovicím podařilo bodově dotáhnout a do šaten se šlo za stavu 21:19 pro Pragu. Pragovka byla znovu tím týmem, který začal lépe. Po pětce Chupíka ve 4. minutě druhého poločasu se zadařilo Medvědům využít i krátkou přesilovku. V 56. minutě tak Pragovka pohodlně vedla 33:19. Domácí Budějovice se však odhodlaly k velkému obratu. Během osmi nadcházejících minut Budějovice položily třikrát. Praga následně držela dvoubodový náskok až do poslední minuty, kdy domácí pokládali ještě jednou. Béčko Pragy tak začalo jaro 2017 porážkou 38:33.

Sestava Pragy: Šlosár, Vazač, Král, Novák M. st., Vlček, Pauli, Vadina, Lištvan, Bartůněk, Fišer, Lichý, Zbořil, Žák, Chupík a Baňka. Lavička: Chalaš, Vaniščák, Hrma, Brodský, Fuchs J.

Body Pragy: Chupík (10), Lištvan (5), Vazač (5), Zbořil (5), Fišer (6) a Baňka (2).

bottom of page