top of page
  • JB

Praga v sezóně 2015/16 bronzová


A-tým Pragy zakončil sezónu vítězstvím v utkání o třetí místo. V souboji poražených semifinalistů se mu podařilo přehrát Mountfield Říčany poměrem 22:10.

Pragovka chtěla posledním výkonem v sezóně dát zapomenout na nevydařené semifinále. V šatně to dal během předzápasového projevu jasně najevo i kapitán Petr Čížek, který tentokrát nastoupil v základní sestavě.

Praga od první minuty udávala tempo hry a zatlačila soupeře na jeho půlku. Vedení se Medvědi ujali po trestném kopu Čížka v 9. minutě, a náskok upevnil pětkou Karel Jung o dvě minuty později - stav 8:0. Hosté z Říčan spoléhali na protiútoky z chyb domácích hráčů. Jeden takový protiútok vyústil v pětku říčanského kapitána Rohlíka v minutě patnácté.

Mezi dvacátou a třicátou minutou se Praze podařilo dvakrát neplatně položit. V obou případech se totiž pokládající hráč - nejdříve Syrový, posléze Boháč - dopustili předhozu. Do třetice všeho dobrého a zlého pětku zařídil kapitán Čížek. Ten se sidestepem a naznačením přihrávky prosmýkl obranou Říčan, a posléze dotlačil míč za brankovou čáru. Náskok Pragy navýšil v poslední minutě poločasu již podruhé pokládající Jung. Obě pětky byly navíc úspěšně prokopnuté a tak poločasový stav byl 22:5 pro domácí.

I v druhé půli měla Praga územně navrch. Tím však podobnosti končily. Na hráčích obou klubů se postupně více a více projevovala únava, ti chybovali, a hra se tím kouskovala. Diváci si tak místo útočného ragby užili spíše přehlídku mlýnů. K jediné změně skóre došlo po další chybě domácích, přičemž trestajícím hráčem byl opět Rohlík. Skóre 22:10 svítilo na ukazateli i po závěrečném hvizdu rozhodčího Heřmana.

Praga tak zakončila sezónu 2015/16 vítězstvím a bronzovými medailemi, které na krk hráčů pokládal sám prezident ČSRU, David Frydrych. Vítězem letošního extraligového ročníku se po finálovém utkání stal Vyškov, jehož hráčům a fanouškům blahopřejeme!

Sestava Pragy:

Matras - Novák M. - Kalina; Voves - Backa; Boháček - Boháč - Charvát; Syrový - Čížek; Vokrouhlík - Jung K.; Hopp - Forst - Žalud

Lavička: Zelenka, Vazač, Král, Bartůněk, Chupík, Samet a Fuchs F.

RT: Šuster, Krützner a Šťastná

#áčko #extraliga

bottom of page