top of page
  • JB, Roman Baňka

Sedmičková neděle (aktualizováno)


Uplynulá neděle byla ve znamení sedmičkového ragby. Turnaj série Elite se hrál v Říčanech a Pragovka si z něj odvezla druhé místo. Po vítězství ve skupině, které ji zaručilo pokoření Vyškova a Sparty, si Praga v semifinále poradila s Přeloučí, aby se znovu utkala se Spartou. Rudí byli však nad její síly, a tak vítězný "Vodopád" v Říčanech tentokrát nezazněl.

Další turnaj se odehrál na Pragovce, kde vystoupil i domácí, rezervní tým. Reportáž o jeho působení je níže - díky Romanovi Baňkovi za její sepsání.

Na svátek práce, 1.5.2016 se konal na hřišti RC Praga první turnaj 1. české série v sedmičkovém ragby. I přes drobné organizační zmatky byl turnaj hrán systémem dvou skupin po třech týmech. Ve skupině „A“ byly týmy RC Kralupy nad Vltavou, ARC Iuridica a tým RC Tatra Smíchov. Ve skupině „B“ byly účastni týmy RC Slavia Praha, RK Petrovice a domácí RC Praga B. V prvním zápase domácí tým narazil na Petrovice. Utkaní skončilo sice 19:5 pro Petrovice, přičemž první poločas skončil 0:0. Domácí tým po poločase vystřídal. Hra byla i nadále vyrovnaná, avšak projevila se menší zkušenost Pragy.

V druhém zápase čekala Pragu výzva v podobě Slavie, která nás deklasovala poměrem 41:0. Není se čemu divit, "A" tým Slavie bude společně s "A" týmem Tatrou Smíchov pomýšlet na postupové příčky do "Elitní" série. Nás Slavie donutila jenom bránit, bránit a bránit. V posledním zápase o 5.místo nás čekal zápas s hratelným soupeřem, týmem ARC Iuridika. Utkaní skončilo 24:12 pro ARC. Utkaní se přitom dlouho vyvíjelo velmi dobře. Skóre se přelévalo ze stranu na stranu, byly k vidění hezké individuální průniky, ale taky bohužel i individuální chyby, které vedly k výsledné porážce. O 1.místo si to mezi sebou rozdaly týmy Slavie a Tatry Smíchov. Utkaní skončilo vítězně pro tým Slavie, a tak ragbyový den na hřišti uzavřela slavistická “Bumbalada”. Pořadí po prvním turnaji

1. RC Slavia Praha 8 2. RC Tatra Smíchov 6 3. RC Kralupy nad Vltavou 5 4. RK Petrovice 3 5. ARC Iuridica Praha 2 6. RC Praga Praha B 0 Základní sestava: Vaniščák, Král, Perlík Hrma Baňka Vadina Vilímek Náhradnici: Nahodil, Rangotis Co říci závěrem? Chtělo by to příště hrát více sedmičkově, ne tolik patnáctkově. Vyvarovat se individuálních chyb,více skládat,více se účastnit hry,nedivit se tolik tomu, co rozhodčí pískne. Vetší účast nových hráčů pro který je tento turnaj určený. Více chodit na trénink. Věřím, že každý účastník turnaje se tu najde a sám ví víc co dělal špatně. Ještě bych poděkoval rozhodčímu, který s námi měl trpělivost od začátku turnaje a pomohl nám s rozpisem! A taky samozřejmě Martině Stárové, která držela zdravotní službu a Štěpánce Fuchsové, která zase držela občerstvení!


bottom of page