top of page
  • JB

Praga vstala z mrtvých a porazila Říčany


To, co mohli dnes odpoledne fanoušci Pragy vidět na domácím hřišti by se dalo shrnout takto: 40 minut nudy, 20 minut hrůzy a 20 minut stupňující se extáze s pocitem zadostiučinění na konci. Pragovka vstala z mrtvých, aby se během druhého poločasu přerodila a urvala pět bodů za vítězství se čtyřma položenýma pětkama.

Vstup do utkání, které bylo pro hráče Pragy příležitostí zapomenout na nezdařené výkony v posledních dvou zápasech, vyšlo celkem dobře. Alespoň lépe, než obvykle. Praga vzala iniciativu a míč do svých rukou a začala útočit. První akce nevyšly, ke slovu se dostal soupeř, i on předvedl určitý postup, avšak postupem času se hra stále více a více uzemňovala v prostřední části hřiště. A tam zůstala až do konce prvního poločasu. Nejzajímavějšími událostmi prvních 39 minut tak bylo zranění Novotného v 17. minutě, žlutá karta pro Zelenku, který Novotného nahradil, a proměněný trestný kop kapitána Pragy Čížka, v minutě 32. Z vedení se Praga radovala až do poslední minuty prvního poločasu, kdy Říčany položili pětku "do šatny". První půle tak skončila 3:5.

Mohlo se zdát, že zápas tak začínal znovu "od nuly". Jak se však v začátku druhé půle ukázalo, nic nemohlo být od pravdy vzdálenější. Říčany položení ze závěru prvního poločasu nabilo, a hned v první minutě přidaly další pětku, i s úspěšným prokopnutím. O tři minuty později nesli hosté do brankoviště Pragy další pětku, byl to jen předhoz, který domácí zachránil. Záchrana to byla ale jen dočasná. V minutě 46. se opět po levém křídle prosadil říčanský útok a položil již třetí pětku. Po jejím úspěšném prokopnutí vedli hostě již o šestnáct bodů, 3:19. Navíc, vazač Pragy zbytečně dohrával pokládajícího hráče, za což si vysloužil žlutou kartu a vykázání na 10 minut.

Čas hrál proti Pragovce, ale její hráči ukázali velikou trpělivost. I přes nepříznivý stav se nepouštěli do bezhlavých, individuálních akcí, a systematicky útočili. Okolo 59. minuty se díky tomu Praga dostala k brankovišti hostí, kde po mnoha fázích položil Karel Jung. Čížek konverzi z velice těžkého úhlu minul, a tak Praga prohrávala stále o rozdíl vyšší, než je jedna pětka s prokopnutím, konkrétně 8:19. Trenéři Šuster s Krütznerem posléze do hry poslali několik čerstvých tváří. V 68. minutě Praga opět zatopila obraně hostů, a byl to Pavel Syrový, který prorazil až do brankoviště. Z následného kopu se nemýlil Čížek, náskok Říčan se smrskl na pouhé čtyři body.

V tu dobu již ožili všichni domácí fanoušci, kteří na zápas dorazili v poměrně hojném počtu. Sedm minut před koncem, za masivního povzbuzování od diváků, se to stalo. Do brankoviště Říčan se dostal znovu Pavel Syrový, díky čemuž Praga přebrala vedení zpět. Po úspěšném prokopu 22:19.

Dala se očekávat dramatická koncovka, ale karty již byly rozdány. V 76. minutě položil potvrzovací pětku Tomáš Forst, a o tři minuty později ještě skóroval Radim Backa. Utkání skončilo za stavu 34:19 pro Pragu.

Praga díky výhře nad druhými Říčany posílili svou pozici na čele, a hlavně zvýšili svoje sebevědomí, které bude do nadcházejících bojů potřebovat. Příští extraligové utkání čeká Medvědy 7. května na Slavii.

bottom of page