top of page
  • JeBe

Poslední Zbuzany


Poslední turnaj ve Zbuzanech byl pro U10 opravdu slavnostním zakončením turnajů v hale. Dopředu píši, že obě mužstva Pragovky nominovaná v kategoriích A a C neprohrála jediný zápas!

Céčko hrálo od jedenácti hodin. Sešlo se nás osm a tak nebyl problém se střídáním. První zápas byl proti Plzni, kdy suveréně vítězíme 5:0. Předvádíme pěknou hru, spolupracujeme a na výsledku to je znát.

Ani další soupeř, Petrovice, nedokáže Pragováky přehrát. Zúročujeme dovednosti získané poctivým tréninkem a na výsledku je to znát. Do hry vkládáme naší starou známou konceptuálně sofisitkovanou strategii a konečné skóre je 3:0 pro nás.

Slávia Lemuři nás potrápili nejvíc. Kazí nám čisté skóre a uhrávají proti nám dva body. My jim na oplátku pokládáme čtyři pětky a o vítězi je rozhodnuto. Bohužel v tomto zápase se vracíme k neduhům z minula, tzn. začíná opět "éra" předvádění individuálních dovedností. Jedinci běhající s míčem po hřišti sem a tam a odmítající přihrát, jako by to pravidla zakazovala. Škoda, kdybychom toto neprováděli, mohlo být vítězné skóre daleko vyšší.

Další hra a opět Slávia...tentokrát Leopardi. Vyhráváme 2:0. O kolektivnější hru než byla o zápas předtím se tak trochu snažíme, ale moc nám to nejde. Návrat ke stylu hry z prvních dvou zápasů se nedaří. Ale abych kromě výsledku něco pochválil, tak je tu výborná a obětová obrana. Obecně je o tomto turnaji třeba říct, že i kluci, kteří se obvykle do přímých střetů přímo neženou, jdou tentokrát do všeho vzorově "po hlavě".

Parádní souboj můžeme vidět i v poslední hře s Tatrou Černý Uragán. Že bychom mohli prohrát, na to nikdo ani nepomyslí. Dramatický střet s naším starým rivalem končí 4:2 pro nás.

Rád bych jmenovl pár konkrétních jmen, které za to určitě stojí. Honzu za obětavou a nesmlouvavou obranu. Dominika za první pětku v kariéře. Matěje B. za osvojení si herního prvku přihrávky. Díky tomu padlo pár krásných pětek - jen tak dál Matěji! Bena za zlepšení ve skládkách. Martina za skvělou útočnou hru. Marka, Huberta a Matěje H. za tlak a podporu.

A trocha statistiky ohledně položených pětek v turnaji:

Matěj B. 6, Ben 3, Matěj H. 3, Martin 2, Honza 2, Dominik a Hubert 1

Po poslední hře se jdeme vyfotit společně Áčkem, které čeká na svého prvního soupeře Slaviu Hvězdy.

Krátce po 13h se do něj pouští, jak obávaní Berserkové a na výsledku je to znát - 3:0 pro žlutočerné! O jednu pětku se postaral Kotě a o zbylé dvě Hugo.

Krásný souboj naši bojovníci předvádí s Tatrou Černý Mrak. Těsně před koncem zápasu, kdy je skóŕe 3:0 pro Pragu, Tatrováci útočí a zdá se, že co nevidět prolomí nulové skóre a z utkání neodejdou s prázdnou. Jenže medvědi se nevzdávají. S heroickou odvahou brání na čáře několika pokusům prolomit obranu. A poté dochází k obratu, Kryštof uniká ze sevření, před pětkovištěm přihrává Hugovi a ten zvyšuje na 4:0.

V tomto zápase dává Hugo opět dvě pětky a po jedné přidává Ondra a Kryštof.

Třetí zápas proti Tatře Černá Bouře je opět v režii Pragovky. Vítězíme 4:1, kdy se o dvě pětky postaral Martin Škop a o další dvě opět Hugo.

Ve čtvrtém zápasu odhodlaně nastupujeme proti Krajtám z Říčan. Porážíme je 2:0 a tentokrát boduje Kotě a Kryštof.

Poslední naplánovaný zápas proti Kobrám je z časových důvodů zrušen, což nás mrzí, protože bychom si ještě s někým rádi změřili síly.

Výbornou hru během celého turnaje předvedl Kryšof, Hugo a Martin. A ještě jednu věc je třeba zmínit, Martin P. tentokrát zůstal nezraněn! :)

Děkujeme za povedený turnaj pořadatelům, fanouškům, rodičům a hlavně hráčům.

Radostně Vpřed do a rugby zdar!

JeBe

bottom of page