top of page
  • JB

Říčany - Praga 14:47


Z duelu zbývajících neporažených týmů Extraligy to byl vysočanský Medvěd, který vzešel jako vítěz. Přesvěčivé vítězství 47:14 upevňuje pozici Pragy na prvním místě tabulky, po nekompletním, pátém kole.

Úvod utkání hraného na říčanském pažitu byl velice vyrovnaný. Praga volila postupný útok, zatímco domácí borci čekali na chyby soupeře. Z nich následně přecházeli do nebezpečných protiútoků.

Na první body si diváci museli počkat až do druhé dvaceti-minutovky prvního poločasu. Svou snahu zužitkovala Pragovka pětkou, do pětkoviště skočil po sérii přihrávek Karel Jung. Povedl se i následující prokop Čížka. Svůj náskok tým Pragy upevnil ještě jedním položením před poločasovým hvizdem, kdy svou sílu ukázal Tomáš Holovský, a tak po půlce hry na světelné tabuli svítilo skóre 0:12.

Sebevědomí plynoucí z bodového náskoku Medvědi přetavili v další tři položení. Pokládali Náse, Boháč a znovu Holovský. Menší dramatizace vývoje hry nastala okolo 60. minuty, kdy se říčanským podařilo v rychlém sledu dvakrát položit. Stav 12:33.

Zbytek utkání si už zkušený výběr Medvědů pohlídal. Diváci ještě viděli několik krásných akcí zakončených pětkou. Poslední z nich položil Martin Charvát v minutě 78., čímž posunul skóre na konečných 47:14 ve prospěch hostující Pragy.

Pragovka tak získala dalších 5 bodů do tabulky a je na špici. Nehledě na výsledky dohrávek soupeřů na ní zůstane i do dalšího kola, neboť je jediným týmem, který dosud nebyl poražen. Příští zápas čeká Medvědy v domácím brlohu proti Slavii, za dva týdny. Půjde o poslední domácí, extraligové utkání roku 2015. Proto tento termín zapsat!

Za dnešní podporu patří fanouškům velký dík. Přeci jen, museli vyjet za Prahu, a to se cení!

Zítra hraje doma B-tým proti Zlínu, od 14 hodin. Přijďte si tak zpříjemnit neděli na Pragovku a podpořit černo-žlutou.

Sestava Pragy: Staněk - Novák M. ml. - Kalina; Voves - Holovský; Charvát - Boháč - Náse; Syrový - Čížek; Jung K. - Vokrouhlík; Novák D. - Forst - Žalud.

Střídali: Novotný, Jung J., Zelenka, Gonzalez-Torrijos, Boháček, Fuchs F. a Novák R.

bottom of page