• JB

RT posílen o Romana Šustera


Roman Šuster, odchovanec Pragy, který profesionálně působil ve Francii, je zpět. Na Pragu se však vrací v nové roli - trenéra.

Do trénování se zapojil hned z počátku letošní letní přípravy. S odstupem několika týdnů jsme se Romana zeptali na jeho "první dojmy" a okolnosti příchodu.

- Romane, o plánovaném konci Tvé profesionální hráčské kariéry jsme mohli dočíst už vloni. Tušil jsi už tehdy, že se vrátíš na Pragovku, v roli trenéra?

Je pravda, že jsem si přál svoje zkušenosti předat, ale že to bude zrovna na Pragovce, to jsem netušil. O to víc jsem byl rád, že mě oslovil Pavel Syrový a že jsme se v dubnu dohodli na budoucí možné spolupráci.

- Společně s Eduardem Krütznerem mladším tvoříte v nové sezóně trenérské duo. Jak probíhají přípravy tréninků? Máte nějak rozdělené úlohy?

S Eduardem Krutznem mladším se snažíme připravit tréninky tak, aby byly pro hráče obohacující a zároveň zábavne. Já mám na starost především roj a osobní techniky.

- Za sebou máš první tři týdny v roli trenéra u Pragovky. Jaké jsou Tvé dosavadní dojmy? Na čem bude muset tým hlavně zapracovat?

Po třech týdnech přípravy jsou moje dojmy víc než pozitivní. Hráči mají relativně dobrou docházku a na hřišti pracují dobře a s chutí se zlepšovat. Naproti tomu je nutné nepolevit a klást důraz na základní ragbyové dovednosti, kterými jsou hráči pořád ještě špatně vybavení.

- Na tréninky nechodíš v obleku a kravatě, ale aktivně se zapojuješ. Můžou se diváci těšit, že Tě uvidí i v Extralize?

I kdyz se snažím na Pragovce do tréninku aktivně zapojit, tak se dá jen těžko očekávat, že bych se v Extralize objevil.

- Vzkázal by si ještě něco čtenářům a fanouškům Pragovky?

Čtenářům a fanouškům Pragovky bych rád vzkázal, pokud je to možno, aby si na ragby udělali čas, protože to je krásný sport plný morálních hodnot.

- Děkujeme za odpovědi a přejeme Ti mnoho úspěchů, nejen v pozici trenéra!

Pepa Fišer, který trenérsky asistoval v několika uplynulých sezónách, se rozhodl zanechat svého působení v této roli a více se věnovat svým správcovským a hráčským ambicím. Za jeho odvedenou práci mu patří veliký dík - podílel se na zisku dvou titulů. I Tobě Pepo přejeme mnoho zdaru!

#áčko #béčko