top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Turnaj U7 v Petrovicích


Nástup před turnajem - kategorie U7 a U9

Je to pořád dokola ta stará hra, jsou Ti stále v patách, lační po míči. Stará hra rugby určitě je, ale pořád dokola…? Naopak, každý zápas přináší řady neopakovatelných situací a stejně tak tomu bylo i při dnešním turnaji v Petrovicích.

Sešla se opět známá garda U7 a to: Maty, Saša, Ruda, Kvido, Ben, Pepa a Jake.

Kvido zaujal všechny netradičním účesem, přičemž sám o sobě tvrdil, že je „bejk“. Na hřišti určitě patřil k těm lepším, ať už svým účesem připomínal drobného seniora nebo bájného býka Minotaura.

I ostatní borci se zdáli být v nejlepší formě a boj kdo s koho mohl začít. Turnaj odstartoval netradičně ve dvě odpoledne a všichni jsme doufali, že tato hodina bude hodina slávy našich nejmladších a ti se předvedou v nejlepším světle.

Bohužel opak byl pravdou a hráči od začátku spíš působili tak, že si jdou na hřiště užít popolední siestu a nechtějí být u toho zbytečně rušeni. Kluci se nedokázali koncentrovat, dost důrazně nenapadali protivníky a příliš se herně neprosazovali. Celkově hra Pragy působila poněkud ospale a nutno uznat, že soupeři na tom byli herně lépe.

I když se s přibývajícími zápasy výkony Pragováků zlepšovaly a viděli jsme několik krásných (hlavně obranných) zákroků, nestačilo to na ani jednu výhru.Pragu postupně překonala tato mužstva: Říčany Medvědi, Slavia, Tatra, Petrovice a Říčany Lišky.

I když za poslední dva turnaje (oba ve skupině A) Praga U7 zažila mnoho po sobě jdoucích porážek, kluci neztrácejí chuť do hry a přestože prohrávají, svojí kůži neprodávají lacino.

Za zmínku na závěr určitě ještě stojí skvělý únik Kvida v zápase proti Slávii, který skončil krásnou pětkou.

Že je co zlepšovat, o tom není pochyb, proto pohyb a vzhůru na další trénink!

Rugby zdar!

-JeBe-

bottom of page