top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Ohlédnutí za: Rakovník U7


14.9.2014 - udělal chybu, kdo seděl doma – Rakovník- Praga, rugby stars!

Sidestep v podání útočníka Pragovky.

No a teď, snad trochu vážně. Kdo si nenechal ujít turnaj v Rakovníku a fandí Pragovce, ten neprohloupil.

Deštivým nedělním ránem se prodíráme vstříc ragbyovému turnaji U7 a U9, přičemž jsme napjatí, jak obstojí naši černožlutí kluci tentokrát.

Na hřišti nás vítá nový stan s lavičkou, který tvoří zázemí našeho týmu. Snad příště už bude i ta vlajka, ať jsou Pragováci vidět z dálky!

Devítky odbíhají hrát na vzdálenější hřiště, odkud později přinášejí jen ty nejlepší zprávy – co zápas, to výhra! Super! A my, sedmičky po krátkém zahřátí nastupujeme proti prvními soupeři – Slávii.

Kluci do toho jdou pěkně po hlavě a nic jejich touhu po vítěžství nemůže zastavit. A taky ji nic nezasztavilo. Praga vítězí. Jen tak dál borci!

Druhý zápas s Tatrou prohráváme, ale snad si každý pamatuje trenérova slova z minulého turnaje o tom, že prohrou se naučíš víc než vítězstvím a učit se je pořád co.

Třetí zápas s domácím Rakovníkem je pastva pro oči, útok střídá útok a kluci dobře prochází rakovnickou obranou. Jediný, kdo mladé Pragováky ohrožuje a bolestně jim dává najevo, že nejsou na hřišti sami je holčička v růžových teplákách. Jenže ani její rychlé sprinty a bojovnost nemůže překazit vítězství Pragy.

Dvě vítězství a jedna prohra, a to jsme teprve v půlce. Odveta se Slávií probíhá očekávaně a žádné překvapení se nekoná – vítězíme.

V předchozím utkání zvítězivší Tatra si tentokrát na Medvědech vylámala zuby a dokázala uhrát jen remízu, a ani Rakovník neměl šanci pokořit zápas od zápasu lepší Pragu.

Pragovka se od minula evidentně zlepšila, dobré bylo, že jsme mohli střídat a všem hráčům: Matymu, Kvidovi, Benovi, Rudovi, Jakeovi a Mikulášovi přejeme do dalších zápasů, ať je neopouští rychlost, přesnost, vytrvalost a kamarádský duch. Trenéry pak pevné nervy.

A co dodat? No přece … Rugby zdar!

Sejdme se na Slávii, tentokrát snad v Áčku.

JeBe

bottom of page