top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Vítězné oslavy


Mega-vodopád Pragy

Včera na Pragovce proběhly oslavy u příležitosti sedmdesátin klubu. Všechny účty ještě sice nejsou uzavřeny, ale už nyní můžeme prohlásit, že se událost povedla!

Velkou měrou k tomu přispěly výkony týmů Pragy během odehraných utkání. Jako první vběhli na trávník žáci, kteří předčili své protějšky z Říčan. Druhým vítězstvím se blýskl B-tým. Ten v exibici proti třináctkářům z Berouna předvedl kvalitní hru v obou poločasech - soupeře předčil dokonce i v poločase hraném podle pravidel třináctkového ragby. Za zmínku stojí jak zkušená hra roje, tak i efektní a efektivní hra útočníků, obzvláště potom uzdravené tříčtvrtky Brodského. Další výhru přidali pragováčtí Old Boys, kteří přehráli v pohledném utkání výběr Old Boys Praha. Vrcholem potom bylo extraligové klání Áčka proti Říčanům. I zde Praga, tentokrát hrající v nových dresech, dominovala a vítězstvím 50:18 navýšila svůj náskok v čele KB Extraligy. Pragováci každého věku se tak společně po právu mohli poradovat tradičním vodopádem, v netradičním počtu (vizte snímek). Podrobnější reportáž k utkání dodáme.

Kromě sportovních výkonů nabídl program divákům ještě několik dalších aktivit. Během celého dne probíhala soutěž 'O nejlepší koláč'. Jsme velice rádi, že se zúčastnil vysoký počet (25) soutěžících a soutěžní stůl se pod upečenými lahůdkami doslova prohnul. Hodnotící veřejnost dala nakonec nejvíce hlasů zákusku č. 5 - celkem 21. Jeho autorka, paní Kučerová se tak stala nej ragbyovou pekařkou, získala cenu a v dohledné době se bude muset s vámi, čtenáři, podělit o recept! :-) Níže uvádíme desítku nejlepších dortů s počty hlasů.

1. místo - zákusek č. 5 (21 hlasů)

2. - 3. místo - zákusky č. 6 a 9 (18 hlasů)

4. místo - zákusek č. 3 (17 hlasů)

5. - 6. místo - zákusky č. 1 a 8 (16 hlasů)

7. místo - zákusek č. 12 (13 hlasů)

8. místo - zákusek č. 7 (12 hlasů)

9. místo - zakusek č. 14 (11 hlasů)

10. sdílené místo - zákusky č. 10 a 24 (10 hlasů)

Kromě pekařské soutěže proběhla pro fanoušky ještě jedna soutěž - přímo na trávníků. Dobrovolníci se utkali ve dvou dovednostních disciplínách - kopu na háčko a v přihrávkách na cíl. Zájem o soutěž, především ze strany dětí, byl tak velký a předvedené výkony tak vyrovnané, že jeden vítěz ze soutěže nakonec nevzešel. Všichni účastníci byli nakonec oceněni lízátkem.

Během poločasu extraligového zápasu mezi Pragou a Říčany došlo také k vyjádření uznání. Za své celoživotní přínosy byli do nově vzniklé 'pragovácké Síně slávy' in memoriam oceněni Ing. Jan Kudrna, Vladimír Kodýtek st. a Karel Hrníčko. Plaketu převzali jejich synové a jejich jména byla zanesena na tabuli, která byla vyvěšena vedle přehledů kapitánů a prezidentů klubu.

Kromě tabule se jmény velikánů pragováckého ragby bylo rovněž odhaleno i nové logo klubu a dresy A-týmu. Logo znázorňující řvoucího medvěda nahradí dosavadní verzi s hlavou medvěda v ragbyovém míči a nápisem Praga Rugby. Toto logo nesou i nové dresy, které měli svou vítěznou premiéru právě v utkání proti Říčanům.

Celodenní oslavy byly zakončeny v klubovně a jejím okolí.

Veliký dík patří všem, kteří svým dílem přispěli k organizaci a průběhu celého dne. Počínaje podavači míčů, konče skvělou osádkou "gastro" stanu, všichni se zasloužili o to, že Pragovka důstojně oslavila sedmdesát let své existence. Ještě jednou, DÍKY!

-jb-

bottom of page