top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Praga - Říčany 50:18


Bob Voves přihrává před kontaktem Frankovi (foto: J. Herza)

Ani ve čtvrtém kole mistrovská Praga nezaváhala. V den oslav zvítězila před domácím publikem nad Říčany 50:18 (po poločase 26:6), a navýšila svůj náskok na čele soutěže.

Reportáž

Pragovka nastoupila v nových dresech pro sezónu 2014/15 a navzdory tomu, že těla svých nositelů dosti svírala, vstup Medvědů do utkání byl uvolněný. Hned první akce zápasu skončila pětkou, pokládanou Karlem Jungem - svěřenci trenéra Krütznera, jako by tím chtěli dát jasně najevo, že v utkání nepůjde o to, kdo vyhraje, ale jakým způsobem to bude Praga. Říčanský soupeř, oslabený o zraněného kapitána Rohlíka, se však brzy vrátil do hry. Jan Kučera, kopáč středočechů, proměnil během první desetiminutovky dva trestné kopy, a otočil tak na 5:6. I přes otočení skóre však Praga držela otěže utkání. Klid dodal fandům Pragy svou pátou pětkou v sezóně Filip Fuchs. Po úspěšném prokopnutí Čížka 12:6. Poslední desetiminutovku prvního poločasu bodově "obhospodařil" Pavel Syrový, který dostal dvakrát míč do brankoviště. Čížek přidal další čtyři body a k výměně stran tak došlo za stavu 26:6.

Druhý poločas bodově zahájili opět domácí. Hned z kraje pokládal David Novák, který z pozice zavřeného křídla zužitkoval mlýn Pragy. O dvě minuty později pojišťoval vysoké vedení Honza Jung - stav 38:6. Zbytek utkání poznamenal intenzivní déšť a obsazenost laviček obou týmů. Jednoznačná výhoda byla na straně Pragy, která vystřídala v 52. minutě kompletní první řadu. K tomu došlo hned poté, co zadák Tomáš Forst předvedl grandiózní sólo přes celé hřiště. 43:6. I přes rozhodnutý zápas se diváci nenudili. Do konce padly ještě tři pětky, v režii domácích v minutě 63., kdy doběhl Hodan, a korigovali i hosté - v 58. a 78. Utkání tak skončilo k veliké radosti domácích 50:18.

Sestava Praga

Matras - Jung J. - Šroubek, Novák M. - Voves, Holovský - Backa - Frank, Syrový - Čížek, Jung K. - Hodan, Žalud, Forst, Fuchs F.

Lavička: Staněk, Novák M. ml., Schreiber, Náse, Boháček, Chupík, Novák D.

Body Praga

Čížek 10b, Syrový 10b, Forst 5b, Jung J. 5b, Novák D. 5b, Hodan 5b, Fuchs F. 5b, Jung K. 5b

Multimedia

Fotky: J. Herza

Články: ceskeragby.cz

bottom of page