top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

5 důvodů proč si nenechat ujít Oslavy


Program k sedmdesátému výročí Pragovky už nějaký týden koluje po internetu. Podobně jako u jiných oslav tohoto typu, hlavní program tvoří zejména sportovní klání jednotlivých klubových kategorií. V čem se ale tato akce bude lišit? Jaké jsou DŮVODY abyste v sobotu nechyběli na Pragovce? Přinášíme pět, o kterých jste možná ještě nevěděli.

Vítězný vodopád Pragy

1) Megavodopád

Vodopád je známý oslavný rituál po každém vítězném utkání Pragovky. Všichni členové týmu se semknou do kruhu, a následně spustí známou říkanku. Jak to vypadá, když tohle neprovede tým, ale rovnou celý klub? Možnost to zjistit a zúčastnit se budete mít právě během oslav.

2) Podpoř své ragby

Pokud se v ragbyových vodách nepohybujete dlouho, možná vás překvapí, že ragby není jen jedno. Tzv. třináctkové ragby se od toho původního, "našeho" ragby odlouplo v roce 1895. Anglická ragbyová unie totiž chtěla posílit amatérského ducha ragby a tak zakázala klubům finanční kompenzace pro hráče, kteří trénovali na úkor své práce. V reakci na to vznikl odlišný druh ragby - třináctkové, ve světě známé jako 'rugby league'. Patnáctkové ragby (pod nějž mj. spadá olympijské ragby v sedmi hráčích) se nazývá 'rugby union', protože to bylo "to" ragby, které schvalovala anglická RFU (rugby football union). Oba sporty dodnes existují ve své odlišné podobě, a to i v České republice.

Během nadcházejících oslav dojde k ojedinělé akci - a to k souboji mezi zástupci obou těchto sportů. Patnáctkáře bude reprezentovat našláplý B-tým Pragy a jako zástupce třináctkového ragby přijede přední český celek - berounská Lokomotiva. Utkání se bude hrát na dva poločasy - každý dle regulí jiného ragby. Přijďte proto podpořit právě své ragby, a podívat se, jak se s šišatým míčem dá hrát jinak.

3) Bude teplo

A to myslíme doslova, nejedná se o přenesený slova smysl. Dle aktuálních předpovědí má být krásných 23°C. S nastupujícím podzimem to tak bude jedna z posledních šancí kouknout se na ragby v "tričku" a následně posedět a popít na venkovní terase.

4) Proběhne soutěž o nejlepší koláč

O jídlu a pití již zmínka byla. Víte však, že proběhne i soutěž o nejlepší koláč, či jiný, sladký zákusek? Odměna je jistá pro vítěze a veřejnost se může přidat k porotcům a pochutnat si na domácích dobrotách. Navíc, pro soutěžící není nutná žádná registrace, zapojit se může každý, kdo něco přinese. Takže i Vy.

Seznamte se: bumperballs
5) Bumperballs

Pokud vám po tom celém dni ragby poleze ušima, nezoufejte! Odpočiňte si s Bumperballs, které budou k dispozici za klubovnou! S těmito nafouknutými koulemi zažijete jistě mnoho zábavy. A snad i ve zdraví... :)

jb

bottom of page