top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Standa Černý novým trenérem U7


5ir280xo.jpg

Ještě před začátkem žákovské sezóny byl zkompletován "kvartet" trenérů žakovských kategorií. Posledním "do sbírky" je Standa Černý, který povede kategorii do sedmi let.

Standa je osmnáctiletým studentem SOŠ pro administrativu EU, kde se zaměřuje na lidské zdroje. Z Pragovky si na něj můžete pamatovat jako na juniorského vice-mistra z poslední sezóny a příležitostného hráče B-týmu. Během letošního pohárového turnaje, který se konal 16. srpna v Říčanech, nastoupil i za pragovácký A-tým. Standu jsme se rozhodli na úvod jeho trenérské kariéry zahřát několika dotazy:

Jak si se dostal k trénování U7? Byl to Tvůj nápad, nebo Tě s tím někdo oslovil?

Dostal jsem se k tomu náhodou. Bylo to tak, když Mirek Fuchs přišel začátkem června se zeptat nás Juniorů, zda by někdo nechtěl pomoci či trénovat nějakou mládežnickou kategorii. Tak jsem se o dva dny později přihlásil.

Co Tě na trénování U7 láká? Chtěl by jsi se věnovat trenérské činnosti i v budoucnu, jako třeba trenér seniorských mužstev?

Láká mě, že se jedná teprve o kategorii U7 a tudíž ta nejmladší hrací skupina. Díky tomu můžu sledovat mnohem větší potenciál dětí zlepšovat se, a jejich chuť hrát a trénovat. Co se týče budoucího trénování, rád bych pokračoval. (úsměv)

Jaký je Tvůj recept na úspěch? Budeš si muset získat autoritu skupiny malých dětí a to určitě nebude lehký úkol.

Recept na úspěch je správná motivace dětí a autorita trenéra. Děti jsou malé a učí se jako ve škole, jenomže zábavnou formou a na hřišti. Musí to děti bavit a ne prudit. Když děti něco baví, dělají to rády a vrací se k tomu. Tudíž trénování bude zábavnější formou, ale i se základními prvky rugby.

Máš s dětmi tohoto nebo podobného věku nějaké zkušenosti?

Ano, zkušenosti mám. Celé jaro jsem jezdil na sportovní akci SBP (sport bez předsudků), kde jsme měli často na starosti ty nejmenší kluky a holky. Většinou děti poslouchají, ale důležitá je autorita trenéra a motivace dětí hrát.

Plánuješ vést své tréninky sám, nebo ještě zamýšlíš angažovat další trenéry, či pomocníky? Jak si představuješ spolupráci s rodiči Tvých svěřenců?

Tréninky plánuji vést sám, pokud to bude možné. Popřípadě bych sáhnul do rezerv a přibral dalšího trenéra. Spolupráce musí být hlavně ze strany rodičů. To je základ. Co se týče mě, tak dotazy rodičů určitě rád zodpovím, jak ohledně tréninku, tak i zápasu. Hlavní je, aby děti chodily.

Rád by si vzkázal něco čtenářům?

Doufám, že moje trénování s dětmi se vyplatí a bude šlapat vše jak má. A doufám, že budeme hrdě vyhrávat a zlepšovat výkon našeho mužstva už u těch nejmenších.

Stando děkujeme Ti a přejem mnoho úspěchů a trpělivosti!

-jb-

bottom of page