top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Dobrá výchozí pozice pro druhý turnaj


Foto: Petr Skála

Z prvního turnaje Poháru ČSRU si Pragovka odváží průběžnou druhou příčku. Po dvou remízách a dvou výhrách má na kontě 10 bodů a jen zásluhou nižšího počtu položených pětek je druhá za Spartou.

Sobotní turnaj, který doprovázel zpravidla déšť, Praga zahájila utkáním proti domácím Říčanům. Ačkoli se hrálo převážně na půlce Středočechů, výkon Pragy měl k dokonalosti daleko. Dvacetiminutová hrací doba nestačila ani jedné straně k bodování a utkání skončilo "fotbalovým" výsledkem 0:0.

Podobně rozpačitý výkon předvedli Medvědi v utkání druhém, které odehráli proti Slavii. V něm navíc nenastoupil po dohodě se Slavií Zbyněk Šroub, který se během turnaje poprvé představil v seniorském dresu Pragy. Utkání skončilo rovněž 0:0.

Vzestupná tendence výkonů Pragy byla potvrzena v třetím souboji. Soupeřem byla Sparta a již v úvodu utkání se podařilo položit Boháčovi. Sparta po chybě obrany dorovnala, ale poslední slovo patřilo opět Pragovce. Konečný výsledek byl 12:5 ve prospěch Pragy.

Zřejmě vrcholný výkon dne předvedli 'Medvědi' během posledního zápasu s Tatrou. Praga v utkání dominovala po dvou pětkách, na kterých měl lví podíl Tomáš Forst. První pětku položil sám a na druhou přihrál Sebastianovi Násemu. Autorem třetí, velice kuriózní, pětky byl Filip Fuchs. Tomu se vyplatila trpělivost, když pronásledoval nakopnutý míč. Křídlo Tatry mělo potíže s jeho zpracováním, a Fuchsovo následné přiklepnutí u praporku udělalo tečku za bodovým účtem utkání. Praga zvládla poslední zápas proti Tatře a zvítězila v něm 19:0.

S odznakem Autopraga na prsou nastoupili:

Roj: Schreiber, Boháč, Král, Šroub, Voves, Backa, Náse, Kulhánek, Černý, Charvát, Pauli, Hrma, Matras

Útok: Čížek (c), Bartůňěk, Forst, Fuchs J., Fuchs F., Novák D., Žalud, Chupík, Boháček, Kotyza, Felix, Baňka

Pořadí po 4/8 odehraných kolech:

1. Sparta 10b

2. Praga 10b

3. Říčany 9b

4. Tatra 6b

5. Slavia 5b

Druhý turnaj, po němž bude známý finalista z české divize, se odehraje příští sobotu. Místo konání je zatím neznámé.

bottom of page