• Jiří Boháček

Frank míří do země Galů


Osobnost letošního extraligového finále, dvoumetrový rojník Pragy Jiří Frank se vydává na zahraniční štaci do Walesu.

Příběh Jirky Franka o jeho přerodu z basketbalisty na ragbistu už slyšel asi každý, kdo se na Pragovce někdy objevil. Netrvalo dlouho a začlenil se do A-týmu, v roce 2012 byl vyhlášen nadějí Pragovky, o rok později nastoupil i v reprezentačním Áčku - tehdy ČR prohrála ve Zlíně s Ukrajinou. V roce 2014 patřil k pravidelným hráčům v základní sestavě při cestě za titulem. Svůj příspěvek k titulu korunoval dvěma položenými pětkami v samotném finále.

Ve čtvrtek absolvoval svůj poslední trénink na Pragovce a nyní je již na cestě do welšského Swansea. Na otázku, kdy se vrátí, reaguje pohozením ramen. Že by v Čechách dokázal všechno, si rozhodně nemyslí. My mu přejeme, aby se v cizině uchytil a našel angažmá. Se svou tvrdou prací se mu to zajisté podaří.

Pro Pragu bude jeho odchod ztrátou. Kádr je však široký, a o volné místo zajisté nastane boj, který zplodí i nadále silný roj.

-jb-

#áčko #béčko

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Výsledky březnové Komunitní výzvy

Březen utekl jako voda a spolu s ním vyvrcholila i naše Komunitní výzva. Akce, v rámci které si všichni sportovkyně a sportovci Pragy mohli v aplikaci Sportlyzer vést sportovní deník, přičemž každá vl