top of page
  • Obrázek autoraJiří Boháček

Titul: Měsíc poté


Včera tomu bylo přesně měsíc ode dne, kdy se Praga stala českým ragbyovým mistrem. Pro připomenutí tohoto významného momentu přinášíme souhrn těch 'nej' článků a fotogalerií, které se za měsíc na internetu objevily.

Velká očekávání

Finále bylo 'mezi námi' ještě před samotným zahajovacím hvizdem rozhodčího Tůmy. V první řadě to byla ragbyová komunita, která utkání vyhlížela. Zatímco ceskeragby.cz se zaměřilo na historii vzájemných utkání mezi letošními finalisty, ragby.cz se pokusila tipovat vítěze. Tip byl mimochodem úspěšný, ačkoli bodů padlo nakonec méně (ragby.cz tipoval 32:18, utkání skončilo 23:10).

A vítězem se stává...

Největší 'mediální' stopu pochopitelně zanechalo utkání samotné. Finále KB Extraligy dostalo své místo v Pražském Deníku, kde jsme se o českém ragby z pera Davida Nejedlého mohli dočítat tuto sezónu pravidelně. O konci dvanáctiletého čekání psal internetový server Mladné Fronty idnes.cz, sportovní magazín NumberCzech, který nevynechal bohatou obrazovou přílohu, a ragby.cz. O reportáž nebyli ochuzeni ani čtenáři ceskeragby.cz a havířovského webu.

Zajímavosti

Několik zpráv publikovaných na internetu nebyly jen čistě o sportu. Ti, kteří se finále účastnili asi už ví o čem je řeč. Koupání v Rokytce přecijen není všední zážitek. Tím není ani sázka mezi kapitánem Pragy a (jak se v článku dozvídáme kapitánem) Hruškou ze Sparty.

Okem kamery

Díky České televizi si mohou finálové momenty vychutnat i nečtenáři! Semifinálové boje si můžete připomenout na ceskeragby.cz. Samotný finálový zápas sestříhaný do hodinového záznamu je potom na ivysilani.cz. Pokud tolik času nemáte, utkání se objevilo i ve dvou dílech seriálu České ragby. Letošní díl č.12 je reportáží a v č.13 se potom v investigativním duchu dozvídáme o osudech několika našich hrdinů.

Okem fotografa

Fotografií z finále bylo spousty a asi bychom jen těžko hledalo někoho z hráčů, který se na žádné neobjevil. Předně na místě byli naši dva dvorní fotografové Martin Vacek a Jarda Herza (+ druhé album). K nim se připojili i fotografové Sparty a svou trochou do mlýna i potom ostatní nadšenci, kteří se prezentovali na sociálních sítích:

https://www.facebook.com/jaroslav.herza.7/media_set?set=a.120646691405543.21494.100003806386606&type=1

Na někoho jsme zapomněli??? Pokud ano, neváhejte nám napsat do komentářů!

bottom of page